Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2018, Junior
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Malmö AI71.251835.2511.2524.75
2Upsala IF421411.25316.511.25
Ullevi FK421718.7596.757.5
4Hässelby SK38.25119.757.521
5Örgryte IS31.5113.75270.75
Turebergs FK31.5105.2510.5150.75
7Falu IK27911.25123.75
8Mölndals AIK24.75710.568.25
9Nyköpings BIS20.2585.2511.253.75
Göteborgs KIK20.25718.751.5
11IF Göta Karlstad1863.751.512.75
12Täby IS17.2545.255.256.75
13Huddinge AIS15.75104.56.751.53
14Högby IF1555.259.75
KFUM Örebro1542.255.257.5
16Östersunds GIF12.7540.758.253.75
IFK Helsingborg12.7533.753.755.25
Hammarby IF12.75435.254.5
Hovslätts IK12.7540.7512
20Gefle IF11.2547.53.75
21Västerås FK10.543.756.75
Sävedalens AIK10.547.53
23IFK Märsta939
24IFK Växjö8.2540.752.255.25
Tjalve IF Norrköping8.2532.256
26IK Wilske7.527.5
Spårvägens FK7.535.252.25
28KA 2 IF6.7526.75
IFK Sunne6.7526.75
Thorengruppen TFC6.7526.75
Finspångs AIK6.7526.75
32IFK Lidingö5.2531.51.52.25
Wärnamo SK5.2515.25
Katrineholms SK5.2515.25
Umedalens IF5.2515.25
Skellefteå AIK5.2515.25
Habo FIF-045.2515.25
IK Ymer5.2525.25
Linköpings GIF5.2525.25
40Eskilstuna FI4.524.5
Marieby GoIF4.524.5
Athletics 24Seven SK4.523.750.75
IFK Umeå4.5231.5
Ljungby FIK4.524.5
45IK Westmannia3.7513.75
Ärla IF3.7523.75
Lidköpings IS3.7523.75
Kalmar SK3.7523.75
IF Kville3.7523.75
Hanvikens SK3.7523.75
Motala AIF3.7513.75
Bollnäs FIK3.7523.75
53IFK Göteborg313
54Haparanda SKT2.2512.25
Luleå FI2.2512.25
Djurmo Sifferbo IF2.2512.25
57F Stenungsunds FI1.511.5
Alingsås IF1.511.5
IK Orient1.511.5
Piteå IF1.511.5
Trångsvikens IF1.511.5
62Glanshammars IF0.7510.75
IK Akele0.7510.75
Falköpings FIK0.7510.75
Strands IF0.7510.75
Eksjö Södra IK0.7510.75
FIK Färjestaden0.7510.75

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IM22JuniorSjukamp 1Andreas GustafssonFalu IK5.536
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IM22JuniorSjukamp 2Niklas KarlssonFinspångs AIK5.115
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IP19JuniorSjukamp 1Gustav MagnussonNyköpings BIS5.059
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IP19JuniorSjukamp 2Simon ThorIFK Märsta5.040
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IP19JuniorSjukamp 3Edvin HagbergTurebergs FK4.994
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IP19JuniorSjukamp 4Emil UhlinFalu IK4.790
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IP19JuniorSjukamp 5Tim SvantessonNyköpings BIS4.617
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IP19JuniorSjukamp 6Anton OlssonFIK Färjestaden4.563
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IK22JuniorFemkamp 1Bianca SalmingTurebergs FK4.303
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IK22JuniorFemkamp 2Lovisa ÖstervallUpsala IF3.977
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IK22JuniorFemkamp 3Amanda HolmbergLidköpings IS3.831
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IK22JuniorFemkamp 4Emma SöderströmGöteborgs KIK3.754
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IK22JuniorFemkamp 5Helena KolteTäby IS3.634
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IK22JuniorFemkamp 6Emilia StenströmHuddinge AIS3.393
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IF19JuniorFemkamp 1Erika WärffMalmö AI4.198
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IF19JuniorFemkamp 2Lovisa KarlssonHögby IF3.661
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IF19JuniorFemkamp 3Frida BergvallIFK Växjö3.531
Mångkamps-SM inomhus Norrköping 10-11/2 2018IF19JuniorFemkamp 4Alma KilpeläinenLjungby FIK3.528
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m 1Austin HamiltonMalmö AI6.84
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m 2Thobias Nilsson MontlerMalmö AI6.92
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m 3Desmond RogoHammarby IF6.96
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m 4Jonatan HirshKFUM Örebro7.02
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m 5Tarley AllisonAlingsås IF7.10
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m 6Oskar MottaUpsala IF7.16
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior400 m 1William FrobeTäby IS48.98
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior400 m 2Samuel WiikÖrgryte IS49.40
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior400 m 3Alexander LundskogUllevi FK49.59
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior1500 m 1Amanuel GergisTurebergs FK3:57.81
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior1500 m 2Miguel PalmMölndals AIK4:00.95
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior1500 m 3Erik DjurbergHässelby SK4:03.48
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior1500 m 4Seare KibromTjalve IF Norrköping4:06.64
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior1500 m 5Mohammed LoukiliIFK Lidingö4:07.16
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior1500 m 6Sven EngströmIK Akele4:15.27
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m häck 1Max HreljaMalmö AI7.98
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m häck 2Elias MartinssonMölndals AIK8.04
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m häck 3Filip BjörklundUpsala IF8.09
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m häck 4Andreas GustafssonFalu IK8.17
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m häck 5Viktor Wahlén DiederichsenSpårvägens FK8.37
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22Junior60 m häck 6Ludvig HillenfjärdHuddinge AIS8.47
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorHöjd 1Filip BjörklundUpsala IF2.08
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorHöjd 2Herman OlvikUllevi FK2.06
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorHöjd 3Arvid RybergIF Göta Karlstad2.03
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorHöjd 4Oskar LundqvistUpsala IF2.00
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorHöjd 5Robin JacobssonUllevi FK2.00
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorHöjd 6Simon ThrogenIF Göta Karlstad1.96
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorStav 1Magnus HerstedtMalmö AI4.82
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorStav 2Sebastian RuthströmSpårvägens FK4.77
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorStav 3Nicklas KarlssonFinspångs AIK4.72
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorStav 4Robin JacobssonUllevi FK4.67
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorStav 5Andreas GustafssonFalu IK4.60
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorStav 6Emil ÖstergrenIFK Växjö4.43
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorLängd 1Thobias Nilsson MontlerMalmö AI7.38
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorLängd 2Henning AndréNyköpings BIS7.18
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorLängd 3Elias MartinssonMölndals AIK6.97
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorLängd 4Andreas GustafssonFalu IK6.92
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorLängd 5Gustaf BålströmUllevi FK6.63
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorLängd 6Timothy OlssonHuddinge AIS6.61
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorTresteg 1Marcus NybergMalmö AI15.17
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorTresteg 2Gustaf BålströmUllevi FK14.62
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorTresteg 3Timothy OlssonHuddinge AIS14.47
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorTresteg 4Jonathan PersgårdenUllevi FK14.29
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorTresteg 5Henning AndréNyköpings BIS14.27
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorTresteg 6Christofer Pool WiklundFalköpings FIK14.10
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorKula 1Wictor PeterssonMalmö AI18.35
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorKula 2Jakob GardenkransAthletics 24Seven SK16.06
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorKula 3William UllbergIFK Umeå15.30
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorKula 4Axel NorénHässelby SK15.09
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorKula 5Jakob SamuelssonHässelby SK14.23
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorKula 6Carl NarupUllevi FK12.87
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorVikt 1Anton AnderssonUmedalens IF17.06
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorVikt 2Johannes NilssonVästerås FK14.59
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IM22JuniorVikt 3Axel NorénHässelby SK14.47
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m 1Vidar StenqvistTäby IS6.84
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m 2Omar ChaabanIFK Helsingborg6.95
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m 3Carl BengtströmÖrgryte IS7.00
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m 4Alexander AndreassonÖrgryte IS7.00
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m 5Arvid GustafssonUpsala IF7.18
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m 6Viktor ThorStrands IF7.25
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior400 m 1Kasper KadestålMalmö AI48.59
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior400 m 2Edvin HagbergTurebergs FK49.17
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior400 m 3Gustav KarlssonThorengruppen TFC50.11
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior400 m 4Ludvig BrorssonIK Wilske50.70
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior1500 m 1Omar Mahamed IsmailHögby IF4:04.34
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior1500 m 2Berhe KidaneEskilstuna FI4:05.50
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior1500 m 3Abubakar AbdiMalmö AI4:06.10
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior1500 m 4Erik JälknäsSävedalens AIK4:06.91
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior1500 m 5Axel DjurbergUpsala IF4:08.20
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior1500 m 6Mathias SöderUllevi FK4:09.36
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m häck 1Anton BertilssonHabo FIF-048.18
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m häck 2Gustav KarlssonThorengruppen TFC8.28
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m häck 3Carl BengtströmÖrgryte IS8.42
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m häck 4Joakim WadsteinTjalve IF Norrköping8.57
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m häck 5Viggo HahnssonÖrgryte IS8.58
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19Junior60 m häck 6Mikael LundkvistHuddinge AIS8.64
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorHöjd 1Simon WiklundIK Wilske2.05
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorHöjd 2Joakim WadsteinTjalve IF Norrköping1.97
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorHöjd 3Samuel FranssonMalmö AI1.97
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorHöjd 4Emil UhlinFalu IK1.94
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorHöjd 5Simon ThorIFK Märsta1.90
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorHöjd 6Johan AlsingÖstersunds GIF1.90
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorStav 1Tom JohanssonKFUM Örebro4.90
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorStav 2Simon ThorIFK Märsta4.85
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorStav 3Adam BengtssonÖrgryte IS4.61
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorStav 4Emil UhlinFalu IK4.51
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorStav 5Gustav MagnussonNyköpings BIS4.41
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorStav 6Tim SvantessonNyköpings BIS4.27
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorLängd 1Alexander AndreassonÖrgryte IS6.90
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorLängd 2Oskar ErixonIK Westmannia6.88
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorLängd 3Tobias CarlrydÖrgryte IS6.88
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorLängd 4Gustaf MagnussonNyköpings BIS6.86
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorLängd 5Alexander NymanHanvikens SK6.68
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorLängd 6Otto HammarströmÖrgryte IS6.67
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorTresteg 1Tobias CarlrydÖrgryte IS14.80
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorTresteg 2Markus LundborgUllevi FK14.12
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorTresteg 3Axel Jeske MagnussonSävedalens AIK13.55
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorTresteg 4Alexander NymanHanvikens SK13.50
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorTresteg 5Jesper SimonssonIK Orient13.36
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorTresteg 6Noa FridellEskilstuna FI12.78
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorKula 1Patrik LindstedtHässelby SK17.56
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorKula 2Lukas BjörningerTurebergs FK16.41
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorKula 3Sebastian LöschnerHuddinge AIS15.35
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorKula 4Simon LanngrenSävedalens AIK14.62
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorKula 5Emil NilssonIF Göta Karlstad13.84
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorKula 6August BergstrandUllevi FK13.68
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorVikt 1Ragnar CarlssonFalu IK19.41
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorVikt 2August BergstrandUllevi FK17.53
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorVikt 3Ivar MoisanderHuddinge AIS16.77
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorVikt 4Patrik LindstedtHässelby SK16.63
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorVikt 5Jacob KrumlindeIFK Lidingö12.18
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IP19JuniorVikt 6Simon Bjärnlöf SegerlindEksjö Södra IK10.76
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m 1Claudia PaytonIF Göta Karlstad7.52
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m 2Lisa LiljaUllevi FK7.61
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m 3Nikki SjöbergBollnäs FIK7.62
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m 4Emelie RantzowIK Ymer7.65
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m 5Emilia KjellbergIFK Sunne7.65
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m 6Ida NilssonHovslätts IK7.68
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior400 m 1Lovisa LindeTäby IS55.80
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior400 m 2Vendela RydbäckGöteborgs KIK56.74
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior400 m 3Lisa LiljaUllevi FK57.15
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior400 m 4Emma SöderströmGöteborgs KIK57.84
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior1500 m 1Elin BrinkMölndals AIK4:36.01
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior1500 m 2Olivia WeslienIF Göta Karlstad4:39.42
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior1500 m 3Madeleine Björlin-DelmarIFK Göteborg4:41.82
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior1500 m 4Bianca SalmingTurebergs FK4:45.33
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior1500 m 5Angelica StrandbergIFK Umeå4:45.39
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior1500 m 6Malin PerssonBollnäs FIK4:46.43
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m häck 1Tess Hertz SaebböGöteborgs KIK8.51
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m häck 2Emilia KarlssonNyköpings BIS8.53
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m häck 3Amanda ÖbergIK Ymer8.64
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m häck 4Lovisa ÖstervallUpsala IF8.68
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m häck 5Jonna LindéenKalmar SK8.71
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22Junior60 m häck 6Amanda HolmbergLidköpings IS8.79
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorHöjd 1Louise EkmanGefle IF1.83
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorHöjd 2Lovisa ÖstervallUpsala IF1.81
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorHöjd 3Bianca SalmingTurebergs FK1.81
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorHöjd 4Emma StenlöfVästerås FK1.79
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorHöjd 5Emma SöderströmGöteborgs KIK1.71
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorStav 1Ellen OlssonWärnamo SK3.97
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorStav 2Annika JönssonIFK Helsingborg3.82
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorStav 3Frida JonssonÖstersunds GIF3.38
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorStav 4Vilma StyrmanHaparanda SKT3.08
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorLängd 1Emilia KjellbergIFK Sunne5.99
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorLängd 2Tess Hertz SaebböGöteborgs KIK5.96
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorLängd 3Emma StenlöfVästerås FK5.89
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorLängd 4Jonna LindéenKalmar SK5.89
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorLängd 5Jenny LestanderLinköpings GIF5.83
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorLängd 6Moa UllgrenAthletics 24Seven SK5.81
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorTresteg 1Emelie Nyman WänsethÖstersunds GIF12.67
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorTresteg 2Jenny LestanderLinköpings GIF12.47
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorTresteg 3Hanna GilleSävedalens AIK12.18
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorTresteg 4Alice ErikssonIFK Lidingö12.10
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorTresteg 5Sara SjögrenF Stenungsunds FI11.97
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorTresteg 6Emilia HammarströmMölndals AIK11.88
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorKula 1Sara LennmanKatrineholms SK15.57
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorKula 2Amanda MalmehedIF Göta Karlstad14.43
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorKula 3Vanessa KamgaUpsala IF13.72
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorKula 4Beatrice LantzIFK Växjö13.69
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorKula 5Bianca SalmingTurebergs FK13.59
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorKula 6Mathilda ErikssonHuddinge AIS12.73
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorVikt 1Grete AhlbergHammarby IF18.58
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorVikt 2Vanessa KamgaUpsala IF17.64
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorVikt 3Hanna MårtenssonTurebergs FK16.73
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorVikt 4Michaela NorrbeliusGefle IF16.48
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorVikt 5Nina BjörkmanVästerås FK16.17
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IK22JuniorVikt 6Josefine LarssonGlanshammars IF14.62
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m 1Amanda HanssonHässelby SK7.52
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m 2Ida ThunbergKFUM Örebro7.59
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m 3Greta DeltinHammarby IF7.68
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m 4Emmy SmedbergMalmö AI7.76
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m 5Julia BjörkmanIF Kville7.80
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior400 m 1Louise Duvling AnderssonUllevi FK58.10
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior400 m 2Erika WärffMalmö AI58.37
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior400 m 3Carolina SöderbomÄrla IF58.43
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior400 m 4Celina ReichardtSpårvägens FK58.92
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior1500 m 1Thea NorlundSkellefteå AIK4:39.81
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior1500 m 2Linnea PalmFalu IK4:41.51
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior1500 m 3Sara DädebyHovslätts IK4:42.62
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior1500 m 4Beatrice BrinkIF Kville4:43.71
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior1500 m 5Elin MarcussonTrångsvikens IF4:46.84
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior1500 m 6Eleonora OlsmatsTurebergs FK4:47.55
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m häck 1Amanda HanssonHässelby SK8.30
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m häck 2Ida ThunbergKFUM Örebro8.36
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m häck 3Emmy SmedbergMalmö AI8.42
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m häck 4Alma KilpeläinenLjungby FIK8.83
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m häck 5Lovisa KarlssonHögby IF8.89
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19Junior60 m häck 6Alva von GerberHuddinge AIS8.92
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorHöjd 1Erika WärffMalmö AI1.76
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorHöjd 2Sanna PetterssonÖstersunds GIF1.69
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorHöjd 3Lovisa KarlssonHögby IF1.67
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorHöjd 4Lisa LorenzDjurmo Sifferbo IF1.67
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorHöjd 5Jennifer DalbergPiteå IF1.65
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorHöjd 6Filippa BackmanGefle IF1.62
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorStav 1Linnea JönssonIFK Helsingborg4.05
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorStav 2Filippa MillerHovslätts IK3.83
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorStav 3Megan Berg NobéusMalmö AI3.77
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorStav 4Sophie OlssonLuleå FI3.62
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorStav 5Louise Duvling AnderssonUllevi FK2.97
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorStav 6Hanna ZachrissonUllevi FK2.97
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorLängd 1Amanda HanssonHässelby SK6.29
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorLängd 2Karolina SvenssonMarieby GoIF5.88
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorLängd 3Fatima KonéMölndals AIK5.87
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorLängd 4Izabella RipswedenHuddinge AIS5.74
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorLängd 5Victoria Almerén HanssonHammarby IF5.73
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorLängd 6Erika WärffMalmö AI5.65
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorTresteg 1Fatima KonéMölndals AIK12.47
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorTresteg 2Julia OlanderKA 2 IF11.99
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorTresteg 3Klara EkelundKA 2 IF11.89
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorTresteg 4Lisa WeyhenmeyerUpsala IF11.82
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorTresteg 5Lovisa KarlssonHögby IF11.75
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorTresteg 6Judith SjömanÖrgryte IS11.60
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorKula 1Axelina JohanssonHovslätts IK14.19
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorKula 2Caisa-Marie LindforsUpsala IF13.13
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorKula 3Amanda LejrosHässelby SK13.08
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorKula 4Frida BergvallIFK Växjö12.92
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorKula 5Erika WärffMalmö AI12.76
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorKula 6Elin BacklundMarieby GoIF12.37
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorVikt 1Caisa-Marie LindforsUpsala IF16.54
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorVikt 2Sara ForssellMotala AIF16.27
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorVikt 3Johanna EdvallGefle IF15.09
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorVikt 4Amanda LejrosHässelby SK14.76
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorVikt 5Luana Klaric LundhGöteborgs KIK14.51
IJSM-IUSM17 Uppsala 24-25/2 2018IF19JuniorVikt 6Johanna CarlssonÄrla IF14.22