Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2018, Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Spårvägens FK83194736
2Ullevi FK80192456
3Malmö AI77205126
4Hässelby SK70203040
5Turebergs FK40101921
6Örgryte IS37102512
7IF Göta Karlstad3691521
8Upsala IF3191813
9Hammarby IF3081317
10Sävedalens AIK2781017
11IFK Lidingö2661511
12Västerås FK184612
13Mölndals AIK174125
14Athletics 24Seven SK153312
Huddinge AIS15415
16Hälle IF14214
17IFK Växjö13413
Täby IS13513
Eskilstuna FI13313
Thorengruppen TFC13367
21Gefle IF12375
22IK Ymer11483
23KFUM Örebro10537
24Motala AIF929
25Skellefteå AIK717
F Bålsta IK717
27Kalmar SK515
Östersunds GIF515
Råby-Rekarne FI525
F Stenungsunds FI515
31Enhörna IF414
Runacademy IF424
Lidköpings IS414
34Katrineholms SK313
Falu IK313
Göteborgs KIK323
Hellas FK3221
Wärnamo SK313
Heleneholms IF313
IF Kville313
41IFK Göteborg212
Hovslätts IK212
Tjalve IF Norrköping212
44Bollnäs FIK111
IFK Helsingborg111
Högby IF111
Södertälje IF111
Alvesta FI111
Ängelholms IF111
IK Orient111
Linköpings GIF111
Umeå TFC111

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior100 m 1Henrik LarssonIF Göta Karlstad10.14w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior100 m 2Erik HagbergUpsala IF10.15w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior100 m 3Dennis LealSpårvägens FK10.20w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior100 m 4Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS10.31w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior100 m 5Sulayman BahUllevi FK10.42w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior100 m 6Jean-Christian ZirignonMalmö AI10.46w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior200 m 1Felix SvenssonMölndals AIK20.73
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior200 m 2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS20.89
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior200 m 3Dennis ForsmanUllevi FK21.25
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior200 m 4Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI21.39
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior200 m 5Erik AnnerfalkUllevi FK21.44
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior200 m 6Douglas HellbrattMalmö AI21.50
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m 1Erik MartinssonGefle IF47.26
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m 2Carl BengtströmÖrgryte IS47.27
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m 3Nick Ekelund-ArenanderMalmö AI47.90
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m 4Felix FrancoisÖrgryte IS48.01
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m 5Anton SigurdssonMalmö AI48.14
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m 6Dennis ForsmanUllevi FK48.54
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior800 m 1Andreas KramerSävedalens AIK1:47.82
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior800 m 2Berhe KidaneEskilstuna FI1:49.94
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior800 m 3Elmar EngholmHässelby SK1:50.27
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior800 m 4Andreas AlmgrenTurebergs FK1:50.40
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior800 m 5Anton PerssonHässelby SK1:51.29
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior800 m 6Rickard GunnarssonHässelby SK1:51.57
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior1500 m 1Kalle BerglundSpårvägens FK4:00.08
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior1500 m 2Johan RogestedtF Stenungsunds FI4:01.19
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior1500 m 3Elmar EngholmHässelby SK4:01.58
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior1500 m 4Mattias OhlssonHeleneholms IF4:02.40
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior1500 m 5Johan WalldénSpårvägens FK4:02.87
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior1500 m 6Omar IsmailHögby IF4:03.00
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior5000 m 1Kalle BerglundSpårvägens FK14:46.03
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior5000 m 2Suldan HassanUllevi FK14:46.73
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior5000 m 3Emil DanielssonSpårvägens FK14:46.78
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior5000 m 4Amanuel GergisTurebergs FK14:48.24
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior5000 m 5Efrem BrhaneVästerås FK14:49.72
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior5000 m 6Daniel LundgrenTurebergs FK14:50.12
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior10 000 m 1Adhanom AbrahaEskilstuna FI29:35.37
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior10 000 m 2Ebba Tulu ChalaHuddinge AIS29:38.63
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior10 000 m 3Jonas LeanderssonEnhörna IF29:43.11
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior10 000 m 4Daniel LundgrenTurebergs FK29:52.01
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior10 000 m 5Amanuel GergisTurebergs FK29:56.72
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior10 000 m 6Archie CasteelSpårvägens FK30:40.79
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior3000 m hinder 1Napoleon SolomonTurebergs FK8:43.29
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior3000 m hinder 2Simon SundströmIFK Lidingö8:51.23
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior3000 m hinder 3Efrem BrhaneVästerås FK8:56.68
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior3000 m hinder 4Vidar JohanssonSävedalens AIK8:57.33
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior3000 m hinder 5Emil BlombergHässelby SK9:05.30
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior3000 m hinder 6Omar NuurIFK Växjö9:07.14
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior110 m häck 1Fredrick EkholmIFK Lidingö13.78w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior110 m häck 2Max HreljaMalmö AI13.90w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior110 m häck 3Hampus WidlundIFK Växjö14.14w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior110 m häck 4Anton LevinMalmö AI14.16w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior110 m häck 5Marvin TaySpårvägens FK14.27w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior110 m häck 6Amir ShakerHammarby IF14.38w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m häck 1Isak AnderssonUpsala IF50.99
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m häck 2Hampus WidlundIFK Växjö51.07
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m häck 3Alexander LundskogUllevi FK52.10
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m häck 4Viktor BondessonMalmö AI52.70
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m häck 5Jonathan CarbeÖrgryte IS52.89
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSenior400 m häck 6Johan ClaesonLinköpings GIF53.77
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorHöjd 1Linus ThörnbladMalmö AI2.11
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorHöjd 2Philip Frifelt LundqvistMölndals AIK2.09
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorHöjd 3Andreas CarlssonIK Ymer2.07
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorHöjd 4Filip BjörklundUpsala IF2.07
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorHöjd 5Arvid RybergIF Göta Karlstad2.01
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorHöjd 6Oskar LundqvistUpsala IF2.01
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorStav 1Melker Svärd JacobssonÖrgryte IS5.21
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorStav 2Micael FagöKalmar SK5.06
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorStav 3Erik ThorstenssonSpårvägens FK5.06
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorStav 4Filip GyllenstenIF Kville5.01
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorStav 5Rasmus CarlssonKFUM Örebro4.95
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorStav 6Tom JohanssonKFUM Örebro4.89
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorLängd 1Thobias Nilsson MontlerMalmö AI8.06w/+2.1
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorLängd 2Michel TornéusHammarby IF7.81/+1.1
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorLängd 3Andreas CarlssonIK Ymer7.65/+1.3
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorLängd 4Andreas OtterlingIFK Lidingö7.61w/+2.1
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorLängd 5Max AnderssonUpsala IF7.45w/+3.2
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorLängd 6Johan TaléusEskilstuna FI7.28/+1.1
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorTresteg 1Erik EhrlinHammarby IF15.60w/+2.9
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorTresteg 2Daniel LennartssonÖrgryte IS15.39w/+2.2
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorTresteg 3Moteba MbumbaHässelby SK15.30w/+2.6
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorTresteg 4Mathias StrömÖrgryte IS15.03w/+2.5
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorTresteg 5Carl af ForsellesHellas FK15.01w/+2.9
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorTresteg 6Marcus NybergMalmö AI15.00w/+2.6
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorKula 1Daniel StåhlSpårvägens FK18.78
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorKula 2Wictor PeterssonMalmö AI18.66
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorKula 3Arwid KoskinenUllevi FK17.57
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorKula 4Gabriel HeenHässelby SK17.32
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorKula 5Jesper ArbingeHuddinge AIS16.66
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorKula 6Simon PetterssonHässelby SK15.99
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorDiskus 1Daniel StåhlSpårvägens FK69.72
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorDiskus 2Simon PetterssonHässelby SK63.37
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorDiskus 3Axel HärstedtMalmö AI61.34
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorDiskus 4Jakob GardenkransAthletics 24Seven SK57.84
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorDiskus 5Gustav LibergUllevi FK57.44
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorDiskus 6Jussi KiviniemiSödertälje IF53.70
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSlägga 1Mattias LindbergSkellefteå AIK68.20
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSlägga 2Ryan McCulloughMalmö AI67.66
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSlägga 3Oscar VestlundIF Göta Karlstad67.30
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSlägga 4Ragnar CarlssonFalu IK66.69
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSlägga 5Elias HåkanssonSpårvägens FK64.14
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSlägga 6Stefan KvistAlvesta FI63.29
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSpjut 1Kim AmbF Bålsta IK77.13
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSpjut 2Jiannis SmaliosThorengruppen TFC76.70
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSpjut 3Simon LitzellHässelby SK74.47
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSpjut 4Isak OskarssonIFK Växjö70.61
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSpjut 5Jakob ErikssonIF Göta Karlstad68.29
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UMSeniorSpjut 6Theodor ThorThorengruppen TFC67.40
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m 1Fanny RunheimThorengruppen TFC11.51w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m 2Daniella BuskMalmö AI11.53w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m 3Claudia PaytonUllevi FK11.63w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m 4Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö11.72w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m 5Emma JanssonKFUM Örebro11.85w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m 6Emelie RantzowIK Ymer11.88w
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior200 m 1Lisa LiljaUllevi FK23.66
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior200 m 2Daniella BuskMalmö AI23.73
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior200 m 3Matilda HellqvistUllevi FK23.88
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior200 m 4Linnea KillanderMalmö AI24.15
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior200 m 5Emelie RantzowIK Ymer24.23
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior200 m 6Malin StrömBollnäs FIK24.24
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m 1Moa HjelmerSpårvägens FK53.92
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m 2Matilda HellqvistUllevi FK53.95
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m 3Josefin MagnussonMalmö AI54.91
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m 4Linnéa FrobeTäby IS55.57
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m 5Sandra KnezevicHammarby IF55.66
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m 6Lovisa LindeTäby IS55.90
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior800 m 1Hanna HermanssonTurebergs FK2:04.41
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior800 m 2Yolanda NgarambeTurebergs FK2:05.99
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior800 m 3Anna SilvanderIFK Lidingö2:07.05
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior800 m 4Gaël De ConinckSävedalens AIK2:08.20
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior800 m 5Madeleine Björlin-DelmarIFK Göteborg2:10.83
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior800 m 6Fanny DusabimanaUmeå TFC2:10.97
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior1500 m 1Hanna HermanssonTurebergs FK4:14.22
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior1500 m 2Lovisa LindhUllevi FK4:15.08
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior1500 m 3Anna SilvanderIFK Lidingö4:15.53
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior1500 m 4Lisa HavellSpårvägens FK4:17.94
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior1500 m 5Yolanda NgarambeTurebergs FK4:18.61
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior1500 m 6Ellinor AurellÄngelholms IF4:34.28
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior5000 m 1Linn NilssonHälle IF16:24.30
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior5000 m 2Sarah van der WielenHässelby SK16:26.27
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior5000 m 3Sara ChristianssonSävedalens AIK16:26.48
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior5000 m 4Lisa HavellSpårvägens FK16:30.27
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior5000 m 5Anastasia DenisovaSävedalens AIK16:34.92
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior5000 m 6Frida KristianssonÖrgryte IS16:47.98
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior10 000 m 1Linn NilssonHälle IF34:33.06
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior10 000 m 2Anastasia DenisovaSävedalens AIK34:35.93
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior10 000 m 3Johanna ErikssonMotala AIF34:57.30
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior10 000 m 4Johanna BäcklundRunacademy IF35:12.01
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior10 000 m 5Malin StrandSävedalens AIK35:31.67
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior10 000 m 6Malin StarfeltRunacademy IF36:01.34
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior3000 m hinder 1Charlotta FougbergUllevi FK9:42.14
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior3000 m hinder 2Caroline HögardhHässelby SK10:02.56
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior3000 m hinder 3Emma DahlÖrgryte IS10:11.19
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior3000 m hinder 4Frida KristianssonÖrgryte IS10:21.35
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior3000 m hinder 5Emilia LillemoTäby IS10:27.47
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior3000 m hinder 6Amélie SvenssonSävedalens AIK10:34.05
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m häck 1Elin WesterlundSpårvägens FK13.51
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m häck 2Emma TuvessonHammarby IF13.61
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m häck 3Amanda HanssonHässelby SK13.68
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m häck 4Malin SkogströmHässelby SK13.75
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m häck 5Tess Hertz SaebböGöteborgs KIK13.81
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior100 m häck 6Lovisa ÖstervallUpsala IF14.10
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m häck 1Johanna Holmén SvenssonUllevi FK58.74
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m häck 2Lovisa LindeTäby IS59.90
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m häck 3Amanda HolmbergLidköpings IS60.04
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m häck 4Sofia JohnssonHässelby SK60.88
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m häck 5Frida JohanssonTjalve IF Norrköping61.08
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSenior400 m häck 6Vendela RydbäckGöteborgs KIK63.65
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorHöjd 1Sofie SkoogIF Göta Karlstad1.89
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorHöjd 2Maja NilssonMotala AIF1.87
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorHöjd 3Ebba JungmarkMölndals AIK1.79
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorHöjd 4Evelina ErlandssonIF Göta Karlstad1.79
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorHöjd 5Lovisa ÖstervallUpsala IF1.75
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorHöjd 6Louise EkmanGefle IF1.75
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorStav 1Angelica BengtssonHässelby SK4.62
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorStav 2Lisa GunnarssonHässelby SK4.31
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorStav 3Hanna JanssonUllevi FK4.09
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorStav 4Ellen OlssonWärnamo SK4.01
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorStav 5Alva SundinTäby IS3.93
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorStav 6Linnea JönssonIFK Helsingborg3.93
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorLängd 1Khaddi SagniaUllevi FK6.71/+1.9
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorLängd 2Malin MarmbrandtVästerås FK6.33/+1.2
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorLängd 3Sandra TörnrosGefle IF6.29w/+3.2
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorLängd 4Erica JarderSpårvägens FK6.29/+1.3
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorLängd 5Amanda HanssonHässelby SK6.19/+1.6
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorLängd 6Klara RådboHammarby IF6.02w/+3.6
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorTresteg 1Aina GriksaiteSpårvägens FK13.29/+1.6
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorTresteg 2Emelie Nyman WänsethÖstersunds GIF13.08w/+4.1
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorTresteg 3Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS13.01/+1.7
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorTresteg 4Maja ÅskagRåby-Rekarne FI12.79w/+2.1
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorTresteg 5Jasmin SabirHammarby IF12.75/+1.5
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorTresteg 6Izehi IlesoMölndals AIK12.60w/+2.8
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorKula 1Fanny RoosAthletics 24Seven SK18.08
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorKula 2Frida ÅkerströmHässelby SK16.31
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorKula 3Amanda MalmehedIF Göta Karlstad15.65
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorKula 4Sara LennmanKatrineholms SK15.51
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorKula 5Axelina JohanssonHovslätts IK13.84
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorKula 6Maria NilssonIK Orient13.75
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorDiskus 1Vanessa KamgaUpsala IF55.60
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorDiskus 2Fanny RoosAthletics 24Seven SK55.11
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorDiskus 3Emma LjungbergSpårvägens FK48.91
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorDiskus 4Caisa-Marie LindforsUpsala IF46.66
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorDiskus 5Heidi SchmidtSpårvägens FK46.59
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorDiskus 6Lydia SundinHässelby SK46.16
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSlägga 1Grete AhlbergHammarby IF67.17
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSlägga 2Ida StormMalmö AI66.74
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSlägga 3Marinda PeterssonMalmö AI66.51
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSlägga 4Tracey AnderssonUllevi FK62.61
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSlägga 5Kristina AnderssonRåby-Rekarne FI59.48
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSlägga 6Rebecka HallerthHellas FK58.28
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSpjut 1Sofi FlinkVästerås FK58.88
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSpjut 2Carolin NäslundIF Göta Karlstad53.75
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSpjut 3Elisabeth LithellKFUM Örebro50.64
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSpjut 4Mari KlaupUllevi FK48.49
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSpjut 5Martina BorglerIF Göta Karlstad48.24
Friidrotts-SM Eskilstuna 24-26/8 2018UKSeniorSpjut 6Ida ThunbergKFUM Örebro46.37