Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2018, ISM Gävle 17-18/2 2018
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Spårvägens FK85204243
2Malmö AI66144224
3Ullevi FK49142227
4Hässelby SK39132019
5Turebergs FK3271814
6IF Göta Karlstad2561213
7IFK Lidingö246816
8Huddinge AIS225157
9Örgryte IS206128
10Täby IS195127
KFUM Örebro193712
12Sävedalens AIK174107
13Hammarby IF11365
14Mölndals AIK10473
15Upsala IF9554
Bollnäs FIK939
17Gefle IF838
Hälle IF8217
19Västerås FK7325
Athletics 24Seven SK717
Strands IF717
Trångsvikens IF717
23IFK Helsingborg6315
24IF Kville515
Eskilstuna FI525
Östersunds GIF515
Katrineholms SK515
28Falkenbergs IK414
Högby IF414
Motala AIF414
IFK Trelleborg414
IK Ymer414
33Falu IK313
Strömstad LK313
Thorengruppen TFC313
IFK Växjö313
37Sundsvalls FI212
Umeå TFC212
IK Orient212
Enhörna IF212
41Kalmar SK111
IFK Göteborg111
Hovslätts IK111
Göteborgs KIK111
Råby-Rekarne FI111

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m 1Austin HamiltonMalmö AI6.69
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m 2Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS6.71
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m 3Dennis LealSpårvägens FK6.78
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m 4Patrik AnderssonUllevi FK6.81
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m 5Stefan TärnhuvudSundsvalls FI6.83
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m 6Jean-Christian ZirignonHammarby IF6.92
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior200 m 1Tom Kling-BaptisteHuddinge AIS20.95
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior200 m 2Vidar StenqvistTäby IS21.47
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior200 m 3Kasper KadestålMalmö AI21.50
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior200 m 4Dennis LealSpårvägens FK21.57
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior200 m 5Alexander LesserUllevi FK21.85
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior200 m 6Marcus TornéeIFK Helsingborg22.51
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior400 m 1Carl BengtströmÖrgryte IS47.59
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior400 m 2Anton SigurdssonMalmö AI48.50
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior400 m 3Martin AstnerUllevi FK48.63
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior400 m 4Samuel WiikÖrgryte IS49.28
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior400 m 5Oskar GreilertUllevi FK50.87
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior800 m 1Andreas KramerSävedalens AIK1:50.61
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior800 m 2Andreas AlmgrenTurebergs FK1:50.76
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior800 m 3Joakim AnderssonIFK Trelleborg1:52.18
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior800 m 4Johan ErikssonTurebergs FK1:52.56
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior800 m 5Berhe KidaneEskilstuna FI1:54.04
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior800 m 6Björn SeifertUpsala IF1:54.41
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior1500 m 1Kalle BerglundSpårvägens FK3:43.60
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior1500 m 2Amanuel GergisTurebergs FK3:48.41
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior1500 m 3Elmar EngholmHässelby SK3:49.55
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior1500 m 4Leo MagnussonSävedalens AIK3:53.00
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior1500 m 5Alexander NilssonMölndals AIK3:53.43
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior1500 m 6Warsame DoleyMalmö AI3:53.66
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior3000 m 1Jonas LeandersonMalmö AI8:02.97
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior3000 m 2Amanuel GergisTurebergs FK8:06.98
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior3000 m 3Robel FsihaSpårvägens FK8:07.84
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior3000 m 4Mikael EkvallStrömstad LK8:09.90
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior3000 m 5Jonas LeanderssonEnhörna IF8:11.00
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior3000 m 6Gabriel SteffensenMölndals AIK8:13.91
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m häck 1Jonathan HolmStrands IF7.84
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m häck 2Max HreljaMalmö AI7.95
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m häck 3Elias MartinssonMölndals AIK8.11
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m häck 4Hampus WidlundIFK Växjö8.12
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m häck 5Fredrik SamuelssonHässelby SK8.13
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSenior60 m häck 6Filip BjörklundUpsala IF8.23
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorHöjd 1Fabian DelrydTäby IS2.22
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorHöjd 2Arvid RybergIF Göta Karlstad2.08
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorHöjd 3Adam ChiguerSpårvägens FK2.01
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorHöjd 4Filip BjörklundUpsala IF1.97
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorHöjd 5Oskar SöderberghUllevi FK1.97
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorHöjd 6Hampus CarlensIFK Lidingö1.97
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorStav 1Rasmus CarlssonKFUM Örebro5.14
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorStav 2Filip GyllenstenIF Kville5.14
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorStav 3Marcus NilssonHögby IF5.08
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorStav 4Oscar JansonUllevi FK5.02
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorStav 5Erik ThorstenssonSpårvägens FK4.93
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorStav 6Micael FagöKalmar SK4.84
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorLängd 1Andreas OtterlingIFK Lidingö7.77
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorLängd 2Thobias Nilsson MontlerMalmö AI7.75
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorLängd 3Andreas CarlssonIK Ymer7.44
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorLängd 4Johan TaléusEskilstuna FI7.24
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorLängd 5Rickard WillmanVästerås FK7.21
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorLängd 6Adam ChiguerSpårvägens FK7.20
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorTresteg 1Jesper HellströmHässelby SK15.59
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorTresteg 2Erik EhrlinHammarby IF15.21
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorTresteg 3Marcus NybergMalmö AI15.09
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorTresteg 4Timothy OlssonHuddinge AIS15.06
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorTresteg 5Mathias StrömÖrgryte IS14.93
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorTresteg 6Moteba MbumbaHässelby SK14.82
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorKula 1Niklas ArrheniusSpårvägens FK18.37
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorKula 2Leif ArrheniusSpårvägens FK18.33
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorKula 3Wictor PeterssonMalmö AI18.09
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorKula 4Mats OlssonHässelby SK16.85
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorKula 5Gustav LibergUllevi FK16.79
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorKula 6Simon PetterssonHässelby SK16.76
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorVikt 1Oscar VestlundIF Göta Karlstad20.28
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorVikt 2Elias HåkanssonSpårvägens FK20.28
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorVikt 3Gustav LibergUllevi FK20.10
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorVikt 4Ragnar CarlssonFalu IK19.75
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorVikt 5Simon PetterssonHässelby SK19.04
ISM Gävle 17-18/2 2018IMSeniorVikt 6Tim SöderqvistHälle IF18.85
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m 1Irene EkelundSpårvägens FK7.43
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m 2Elin ÖstlundKFUM Örebro7.44
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m 3Malin StrömBollnäs FIK7.54
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m 4Claudia PaytonIF Göta Karlstad7.55
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m 5Hanna Adriansson NordbergIFK Lidingö7.60
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m 6Jessica ÖstlundHässelby SK7.65
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior200 m 1Matilda HellqvistUllevi FK24.01
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior200 m 2Pernilla NilssonMalmö AI24.21
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior200 m 3Malin StrömBollnäs FIK24.43
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior200 m 4Fanny RunheimThorengruppen TFC24.47
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior200 m 5Caroline KihlblomTäby IS24.99
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior200 m 6Nikki SjöbergBollnäs FIK25.30
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior400 m 1Moa HjelmerSpårvägens FK54.77
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior400 m 2Josefin MagnussonMalmö AI55.57
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior400 m 3Tilde JohanssonFalkenbergs IK55.79
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior400 m 4Lovisa LindeTäby IS56.02
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior400 m 5Sofia JohnssonHässelby SK56.94
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior400 m 6Alice SvantessonUllevi FK57.22
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior800 m 1Hanna HermanssonTurebergs FK2:05.19
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior800 m 2Gaël De ConinckSävedalens AIK2:05.43
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior800 m 3Sofia ÖbergIFK Lidingö2:05.47
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior800 m 4Anna SilvanderIFK Lidingö2:05.81
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior800 m 5Lovisa BivstedtHässelby SK2:09.77
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior800 m 6Madeleine Björlin-DelmarIFK Göteborg2:13.43
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior1500 m 1Anna SilvanderIFK Lidingö4:22.83
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior1500 m 2Isabella AnderssonTurebergs FK4:23.42
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior1500 m 3Lisa ÖhbergSpårvägens FK4:28.95
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior1500 m 4Elin BrinkMölndals AIK4:32.06
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior1500 m 5Fanny DusabimanaUmeå TFC4:32.34
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior1500 m 6Olivia WeslienIF Göta Karlstad4:35.29
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior3000 m 1Linn NilssonHälle IF9:27.91
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior3000 m 2Lisa ÖhbergSpårvägens FK9:38.26
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior3000 m 3Hanna LindholmHuddinge AIS9:42.53
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior3000 m 4Mikaela LarssonSpårvägens FK9:46.04
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior3000 m 5Lisa BergdahlSävedalens AIK9:48.97
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior3000 m 6Frida AspnäsSpårvägens FK10:03.94
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m häck 1Ida ThunbergKFUM Örebro8.32
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m häck 2Amanda HanssonHässelby SK8.33
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m häck 3Malin SkogströmHässelby SK8.44
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m häck 4Emmy SmedbergMalmö AI8.55
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m häck 5Johanna Holmén SvenssonUllevi FK8.56
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSenior60 m häck 6Johanna CarlssonIFK Helsingborg8.59
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorHöjd 1Erika KinseyTrångsvikens IF1.92
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorHöjd 2Sofie SkoogIF Göta Karlstad1.90
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorHöjd 3Maja NilssonMotala AIF1.83
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorHöjd 4Louise EkmanGefle IF1.80
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorHöjd 5Bianca SalmingTurebergs FK1.76
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorHöjd 6Lovisa ÖstervallUpsala IF1.76
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorStav 1Hanna JanssonUllevi FK4.10
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorStav 2Emma Kiviniemi AnderssonSpårvägens FK4.05
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorStav 3Gabriella JönssonIFK Helsingborg4.00
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorStav 4Malin DahlströmÖrgryte IS4.00
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorStav 5Alva SundinTäby IS3.88
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorStav 6Fanny BerglundÖrgryte IS3.88
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorLängd 1Khaddi SagniaUllevi FK6.85
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorLängd 2Amanda HanssonHässelby SK6.18
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorLängd 3Sandra TörnrosGefle IF6.14 (6.14)
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorLängd 4Malin MarmbrandtVästerås FK6.14 (6.13)
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorLängd 5Erica JarderSpårvägens FK6.11
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorLängd 6Tess Hertz SaebböGöteborgs KIK6.07
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorTresteg 1Aina GriksaiteSpårvägens FK13.16
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorTresteg 2Emelie Nyman WänsethÖstersunds GIF13.12
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorTresteg 3Rebecka AbrahamssonÖrgryte IS12.92
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorTresteg 4Fatima KonéUllevi FK12.87
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorTresteg 5Malin MarmbrandtVästerås FK12.67
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorTresteg 6Madeleine NilssonGefle IF12.61
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorKula 1Fanny RoosAthletics 24Seven SK17.22
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorKula 2Sara LennmanKatrineholms SK15.24
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorKula 3Amanda MalmehedIF Göta Karlstad15.03
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorKula 4Frida ÅkerströmHuddinge AIS14.96
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorKula 5Maria NilssonIK Orient14.81
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorKula 6Axelina JohanssonHovslätts IK14.22
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorVikt 1Ida StormMalmö AI23.72
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorVikt 2Grete AhlbergHammarby IF18.65
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorVikt 3Marinda PeterssonMalmö AI18.57
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorVikt 4Vanessa KamgaUpsala IF18.36
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorVikt 5Anneli StåhlSpårvägens FK17.72
ISM Gävle 17-18/2 2018IKSeniorVikt 6Kristina AnderssonRåby-Rekarne FI16.89