Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2019, Junior
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Malmö AI64.52330.758.25322.5
2Hässelby SK57.7518617.255.2529.25
3Ullevi FK55.51531.5155.253.75
4Upsala IF48168.257.526.256
5Örgryte IS47.631816.1317.2510.53.75
6Mölndals AIK36.381215.382.2518.75
7Göteborgs KIK34.131023.2510.88
8Täby IS33.75102.2523.258.25
Högby IF33.7573.755.255.2519.5
10Falu IK30913.512.753.75
11IF Göta Karlstad27.751016.52.259
12Linköpings GIF25.578.2511.256
13Hammarby IF23.2595.25610.51.5
14IFK Helsingborg21.75593.755.253.75
15KFUM Örebro21108.256.752.253.75
16Ärla IF20.256125.253
17Turebergs FK1875.253.757.51.5
18Sävedalens AIK16.5665.255.25
19Gefle IF15.7555.257.53
20Spårvägens FK15766.752.25
IK Ymer1542.253.759
22Huddinge AIS12.7574.51.52.254.5
Hovslätts IK12.75439.75
24Nyköpings BIS12412
AIK1233.758.25
26IK Lerum FI11.25538.25
27IF Kville10.1358.251.88
28IFK Växjö9.75630.754.51.5
IFK Märsta9.7539.75
Västerås FK9.7530.759
31Eskilstuna FI925.253.75
Kyrkhults SK929
IFK Göteborg936.752.25
34IFK Lidingö7.557.5
35FIF Gnistan6.7530.756
36Hanvikens SK626
37Visby IF Gute5.2515.25
KA 2 IF5.25332.25
Tjalve IF Norrköping5.2532.252.250.75
Falkenbergs IK5.2515.25
Ängelholms IF5.2525.25
Hälle IF5.2521.53.75
43Lidköpings IS4.520.753.75
44Öresund FK3.7523.75
45LK Roslagen313
Skellefteå AIK323
IFK Lund313
Höörs IS323
Strömstads IF313
Habo FIF-04313
F Bålsta IK313
52Eslövs AI2.2512.25
Trångsvikens IF2.2512.25
IK Orient2.2512.25
55Strands IF1.511.5
Motala AIF1.511.5
Hellas FK1.511.5
FIK Färjestaden1.511.5
59IFK Sunne0.7510.75
Thorengruppen TFC0.7510.75
Piteå IF0.7510.75
SK Bore0.7510.75

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
SM 10 km Stockholm 13/6 2019UM22Junior10 km1Merih HagosEskilstuna FI30:47
SM 10 km Stockholm 13/6 2019UM22Junior10 km2Erik KarlssonHögby IF31:46
SM 10 km Stockholm 13/6 2019UM22Junior10 km3Gustaf NorlanderÄrla IF32:39
SM 10 km Stockholm 13/6 2019UM22Junior10 km4Dennis OlssonSpårvägens FK32:55
SM 10 km Stockholm 13/6 2019UM22Junior10 km5Heshlu AndemariamIFK Lidingö33:35
SM 10 km Stockholm 13/6 2019UM22Junior10 km6Ludvig JohanssonIFK Lidingö33:43
SM 10 km Stockholm 13/6 2019UK22Junior10 km1Ellen PerssonHögby IF36:40
SM 10 km Stockholm 13/6 2019UK22Junior10 km2Filippa RambergHammarby IF40:24
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior4x100 m 1Örgryte IS42.59
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior4x100 m 2Mölndals AIK42.93
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior4x100 m 3Malmö AI43.31
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x400 m 1Ullevi FK2:30.36
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x400 m 2Örgryte IS2:34.22
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x400 m 3Huddinge AIS2:35.03
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x400 m 4Ärla IF2:36.46
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x400 m 5IFK Lidingö2:37.07
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x400 m 6Turebergs FK2:39.15
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x800 m 1Malmö AI5:53.11
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x800 m 2Mölndals AIK5:58.23
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x800 m 3Ärla IF6:06.74
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x800 m 4IFK Lidingö6:11.50
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x800 m 5Hammarby IF6:30.05
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UM22Junior3x800 m 6Sävedalens AIK6:38.50
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior4x100 m 1Hässelby SK43.84
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior4x100 m 2AIK43.89
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior4x100 m 3IFK Göteborg44.09
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior4x100 m 4Örgryte IS44.80
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior4x100 m 5Hammarby IF44.87
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior1000 m stafett 1Örgryte IS1:57.89
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior1000 m stafett 2IFK Göteborg1:59.65
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior1000 m stafett 3KFUM Örebro1:59.90
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior1000 m stafett 4IF Göta Karlstad2:00.17
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior1000 m stafett 5Spårvägens FK2:00.57
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior1000 m stafett 6KFUM Örebro2:04.49
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior3x800 m 1Hässelby SK6:12.08
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior3x800 m 2Gefle IF6:23.68
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior3x800 m 3LK Roslagen6:26.01
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UP19Junior3x800 m 4KFUM Örebro6:33.10
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior4x100 m 1Ullevi FK48.42
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior4x100 m 2Täby IS48.45
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior4x100 m 3Göteborgs KIK48.49
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior4x100 m 4Mölndals AIK49.09
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior4x100 m 5Spårvägens FK50.43
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior4x100 m 6Örgryte IS52.28
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior3x400 m 1Göteborgs KIK2:52.23
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior3x400 m 2Täby IS2:55.16
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior3x400 m 3Täby IS2:59.30
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior3x400 m 4Örgryte IS3:05.62
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior3x800 m 1Täby IS7:13.04
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior3x800 m 2Mölndals AIK7:23.85
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior3x800 m 3Hammarby IF7:24.14
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UK22Junior3x800 m 4Örgryte IS8:02.07
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior4x100 m 1Malmö AI47.50
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior4x100 m 2Huddinge AIS48.58
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior4x100 m 3AIK49.05
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior4x100 m 4Göteborgs KIK50.05
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior4x100 m 5Örgryte IS50.87
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior4x100 m 6Falu IK51.02
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior1000 m stafett 1Göteborgs KIK2:17.82
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior1000 m stafett 2Ullevi FK2:18.66
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior1000 m stafett 3Malmö AI2:18.85
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior1000 m stafett 4IFK Göteborg2:18.99
SM stafett Stockholm 25-26/5 2019UF19Junior1000 m stafett 5Örgryte IS2:19.50
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m 1Marcus TornéeIFK Helsingborg6.82
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m 2Filip SchwartzMölndals AIK6.84
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m 3Jonatan HirshKFUM Örebro6.94
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m =4Tarley AllisonMölndals AIK6.95
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m =4Alexander AndreassonÖrgryte IS6.95
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m 6Grigorios KyriakoudisHässelby SK6.95
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior400 m 1Joakim KarlssonUllevi FK49.06
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior400 m 2Viktor BondessonMalmö AI49.58
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior400 m 3Samuel WiikÖrgryte IS49.64
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior400 m 4Anton BertilssonIFK Växjö50.56
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior400 m 5Anton BengtssonUllevi FK51.19
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior400 m 6Kevin DuvertTurebergs FK52.59
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior1500 m 1Leo MagnussonSävedalens AIK3:58.36
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior1500 m 2Berhe KidaneÄrla IF3:58.36
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior1500 m 3Abubakar AbdullahiMalmö AI3:59.43
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior1500 m 4August MollénTjalve IF Norrköping3:59.50
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior1500 m 5Erik DjurbergHässelby SK4:04.49
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior1500 m 6Axel DjurbergHässelby SK4:05.82
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m häck 1Max HreljaMalmö AI7.95
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m häck 2Joel BengtssonIFK Helsingborg8.06
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m häck 3Filip BjörklundUpsala IF8.10
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m häck 4Andreas GustafssonFalu IK8.15
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m häck 5James GaudielloMalmö AI8.26
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22Junior60 m häck 6David AdrianHuddinge AIS8.87
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorHöjd 1Filip BjörklundUpsala IF2.08
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorHöjd 2Robin JacobssonUllevi FK2.06
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorHöjd 3Arvid RybergIF Göta Karlstad2.04
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorHöjd 4Markus AsplundIF Göta Karlstad2.02
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorHöjd 5Anton OlssonFIK Färjestaden1.99
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorHöjd 6Simon ThrogenIF Göta Karlstad1.88
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorStav 1Robin JacobssonUllevi FK4.92
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorStav 2Tom JohanssonKFUM Örebro4.82
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorStav 3Andreas GustafssonFalu IK4.67
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorStav 4Jonathan KarlssonTäby IS4.45
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorStav 5Carl-Einar Söderström EskonniemiHellas FK4.28
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorStav 6Emil ÖstergrenIFK Växjö4.28
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorLängd 1Victor PetterssonIF Göta Karlstad7.29
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorLängd 2David SvenssonHammarby IF7.18
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorLängd 3Andreas GustafssonFalu IK7.18
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorLängd 4Elias MartinssonMölndals AIK7.15
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorLängd 5Jonatan HirshKFUM Örebro7.08
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorLängd 6Oskar ErixonIF Göta Karlstad6.97
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorTresteg 1Gustaf BålströmUllevi FK15.05
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorTresteg 2Marcus NybergMalmö AI14.88
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorTresteg 3Markus LundborgUllevi FK14.61
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorTresteg 4Victor KochÖrgryte IS14.51
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorTresteg 5Albin BoestadIFK Lidingö14.48
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorTresteg 6Timothy OlssonHuddinge AIS14.44
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorKula 1Wictor PeterssonMalmö AI20.65
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorKula 2Jesper ArbingeSpårvägens FK17.21
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorKula 3Jakob SamuelssonHässelby SK15.09
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorKula 4Carl NarupUllevi FK12.96
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorKula 5Emil NilssonIF Göta Karlstad12.05
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IM22JuniorKula 6Filip KarlssonFIF Gnistan11.91
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m 1Thomas JonesKyrkhults SK6.81
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m 2Omar ChaabanIFK Helsingborg6.82
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m 3Carl BengtströmÖrgryte IS6.89
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m 4Oliwer DanielssonUllevi FK6.94
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m 5William ThorStrands IF6.95
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m 6Bimo SoenarsoKFUM Örebro6.97
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior400 m 1Johan ClaesonLinköpings GIF48.77
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior400 m 2Simon MartinssonMalmö AI50.21
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior400 m 3Karl WållgrenIK Lerum FI50.22
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior400 m 4Jacob HelsingIK Orient50.27
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior400 m 5Anton SjölundSpårvägens FK51.39
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior1500 m 1Omar IsmailHögby IF3:58.27
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior1500 m 2Emil Millán de la OlivaEskilstuna FI3:59.31
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior1500 m 3Erik JälknäsSävedalens AIK3:59.74
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior1500 m 4Eric KällmanIK Ymer3:59.97
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior1500 m 5Merhawi SeyfuHälle IF4:02.20
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior1500 m 6Hassan AbdiqadirVästerås FK4:02.66
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m häck 1Benjamin TinglöfÄrla IF7.89
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m häck 2Thomas JonesKyrkhults SK7.93
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m häck 3Johan ClaesonLinköpings GIF8.19
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m häck 4Jonatan HåkanssonHammarby IF8.24
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m häck 5Mikael LundkvistHuddinge AIS8.40
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19Junior60 m häck 6Max Rosquist-LarssonMalmö AI8.42
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorHöjd 1Emil UhlinFalu IK2.02
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorHöjd 2Oliver EricssonUpsala IF2.02
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorHöjd 3Samuel FranssonMalmö AI1.98
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorHöjd 4Joakim WadsteinTjalve IF Norrköping1.98
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorHöjd 5Tim SvantessonNyköpings BIS1.91
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorHöjd 6Simon ThorIFK Märsta1.91
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorStav 1Simon ThorIFK Märsta5.05
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorStav 2Gustav MagnussonNyköpings BIS4.68
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorStav 3Tim SvantessonNyköpings BIS4.63
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorStav 4Emil UhlinFalu IK4.58
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorStav 5Tobias SolbergHässelby SK4.38
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorStav 6Hannes ForslundPiteå IF4.19
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorLängd 1Oliwer DanielssonUllevi FK7.07
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorLängd 2Gustav MagnussonNyköpings BIS7.02
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorLängd 3Erik JohanssonUllevi FK6.98
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorLängd 4Alexander NymanHanvikens SK6.94
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorLängd 5Tobias CarlrydÖrgryte IS6.94
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorLängd 6Caleb ConableMalmö AI6.87
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorTresteg 1Tobias CarlrydÖrgryte IS14.87
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorTresteg 2Alexander NymanHanvikens SK14.27
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorTresteg 3Melker ManneUllevi FK14.14
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorTresteg 4Oskar WeidenholmMölndals AIK13.80
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorTresteg 5Favour ChidisonUllevi FK12.81
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorTresteg 6Mohammad Al MasriIF Kville12.76
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorKula 1Arvid Mägi TheorinIF Kville17.44
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorKula 2Lukas BjörningerTurebergs FK16.94
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorKula 3Danijel MilenkovicFIF Gnistan16.26
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorKula 4Simon LanngrenSävedalens AIK15.79
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorKula 5Victor WisénUpsala IF15.69
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorKula 6Alex WismeIFK Växjö14.90
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorVikt 1Ragnar CarlssonFalu IK20.73
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorVikt 2Ivar MoisanderSpårvägens FK18.05
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorVikt 3Danijel MilenkovicFIF Gnistan17.19
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorVikt 4Hugo SörbyUpsala IF16.34
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorVikt 5Arvid Mägi TheorinIF Kville15.03
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IP19JuniorVikt 6William LanndalenIF Kville14.61
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m 1Maja AlmgrenVisby IF Gute7.50
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m 2Emelie RantzowIK Ymer7.56
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m 3Amanda HanssonHässelby SK7.61
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m 4Emma JanssonKFUM Örebro7.62
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m 5Hanna AxelssonUpsala IF7.69
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m 6Binai AhmadKA 2 IF7.72
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior400 m 1Vendela RydbäckGöteborgs KIK56.12
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior400 m 2Lovisa LindeTäby IS56.30
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior400 m 3Carolina SöderbomÄrla IF56.97
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior400 m 4Maria FreijÖresund FK58.51
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior1500 m 1Elin BrinkMölndals AIK4:31.62
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior1500 m 2Olivia WeslienIF Göta Karlstad4:33.15
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior1500 m 3Sara DädebyHovslätts IK4:40.33
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior1500 m 4Wilma MarcussonTrångsvikens IF4:40.62
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior1500 m 5Maria FreijÖresund FK4:49.53
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior1500 m 6Thea BoströmTjalve IF Norrköping4:50.58
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m häck 1Tess Hertz SaebböGöteborgs KIK8.58
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m häck 2Therese BjurebyLinköpings GIF8.94
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m häck 3Maria SödergrenTäby IS9.00
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m häck 4Levina AhlgrenUpsala IF9.18
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m häck 5Sofia LindhUpsala IF9.20
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22Junior60 m häck 6Helena KolteTäby IS9.21
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorHöjd 1Louise EkmanGefle IF1.84
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorHöjd 2Bianca SalmingTurebergs FK1.84
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorHöjd 3Jennifer DalbergUpsala IF1.60
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorStav 1Linnea JönssonIFK Helsingborg4.08
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorStav 2Filippa MillerHovslätts IK3.85
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorStav 3Sophie OhlssonIFK Växjö3.35
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorLängd 1Kaiza KarlénIF Göta Karlstad6.29
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorLängd 2Jenny LestanderLinköpings GIF6.00
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorLängd 3Ida NilssonHovslätts IK5.83
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorLängd 4Judith WagerstenÖrgryte IS5.80
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorLängd 5Filippa GunnarssonMölndals AIK5.70
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorLängd 6Fatima KonéMölndals AIK5.69
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorTresteg 1Fatima KonéMölndals AIK12.98
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorTresteg 2Jenny LestanderLinköpings GIF12.71
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorTresteg 3Judith WagerstenÖrgryte IS11.84
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorTresteg 4Klara EkelundKA 2 IF11.83
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorTresteg 5Claudia SpanierUpsala IF11.43
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorTresteg 6Annina StensSpårvägens FK11.43
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorKula 1Vanessa KamgaUpsala IF14.13
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorKula 2Bianca SalmingTurebergs FK13.83
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorKula 3Mathilda ErikssonMalmö AI13.05
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorKula 4Amanda LejrosHässelby SK13.04
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorKula 5Beatrice LantzIFK Växjö12.96
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorKula 6Victoria Engström KindmarkUpsala IF12.96
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorVikt 1Vanessa KamgaUpsala IF20.42
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorVikt 2Grete AhlbergHammarby IF19.72
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorVikt 3Mathilda BjörklundF Bålsta IK17.12
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorVikt 4Michaela NorrbeliusGefle IF16.31
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorVikt 5Luana Klaric LundhGöteborgs KIK14.74
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IK22JuniorVikt 6Ida StenbäckSK Bore14.44
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m 1Julia WennerstenIK Ymer7.51
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m 2Wilma RosenquistMalmö AI7.64
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m 3Maja MaunsbachIFK Lund7.74
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m 4Freja AndersdotterMalmö AI7.74
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m 5Charlotte AnderssonHässelby SK7.78
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m 6Fanny JanssonIFK Sunne7.79
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior400 m 1Lovisa BivstedtHässelby SK56.23
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior400 m 2Ellinor AurellÄngelholms IF58.41
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior400 m 3Linnea GatemanStrömstads IF58.58
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior400 m 4Lovisa SkoglundHöörs IS59.06
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior400 m 5Maja SundTurebergs FK59.27
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior400 m 6Sandra JonssonÖrgryte IS59.34
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior1500 m 1Vera SjöbergAIK4:33.57
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior1500 m 2Elsa WalleniusVästerås FK4:35.92
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior1500 m 3Emilia LillemoTäby IS4:37.41
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior1500 m 4Ebba BerglinKA 2 IF4:37.95
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior1500 m 5Ellinor AurellÄngelholms IF4:39.90
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior1500 m 6Nadja RuglandHöörs IS4:46.60
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m häck 1Lovisa KarlssonHögby IF8.40
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m häck 2Julia WennerstenIK Ymer8.58
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m häck 3Klara RådboHässelby SK8.83
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m häck 4Alva WolwanUpsala IF9.00
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m häck 5Elvira CarlénIK Lerum FI9.07
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19Junior60 m häck 6Alva von GerberHuddinge AIS9.13
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorHöjd 1Klara RådboHässelby SK1.72
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorHöjd 2Elvira CarlénIK Lerum FI1.70
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorHöjd 3Lovisa LindholmLinköpings GIF1.70
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorHöjd =4Linn Hertz SaebböGöteborgs KIK1.65
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorHöjd =4Hilda GyldénIF Kville1.65
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorHöjd 6Angel RichmoreMalmö AI1.62
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorStav 1Alva SundinTäby IS4.01
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorStav 2Gabriella JönssonIFK Helsingborg3.91
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorStav 3Sandra AlveroHabo FIF-043.86
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorStav 4Ebba BlomstrandKFUM Örebro3.63
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorStav 5Tilda KapellHammarby IF3.63
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorStav 6Sofie WiklundSkellefteå AIK3.40
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorLängd 1Lovisa KarlssonHögby IF6.04
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorLängd 2Samantha OwareMalmö AI5.74
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorLängd 3Melisa ZilicFalu IK5.66
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorLängd 4Klara RådboHässelby SK5.52
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorLängd 5Emily CapobiancoKFUM Örebro5.52
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorLängd 6Freja AndersdotterMalmö AI5.50
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorTresteg 1Lovisa KarlssonHögby IF12.36
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorTresteg 2Lisa WeyhenmeyerUpsala IF11.97
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorTresteg 3Linn EgerfältGefle IF11.92
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorTresteg 4Cornelia NilssonSkellefteå AIK11.73
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorTresteg 5Linn Hertz SaebböGöteborgs KIK11.71
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorTresteg 6Elvira CarlénIK Lerum FI11.30
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorKula 1Axelina JohanssonHässelby SK14.56
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorKula 2Daniella PerssonHälle IF13.85
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorKula 3Emilia MalmehedLinköpings GIF13.00
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorKula 4Ella AnderssonEslövs AI12.66
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorKula 5Wilma LundbergIFK Växjö12.42
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorKula 6Angel RichmoreMalmö AI12.33
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorVikt 1Anna GötbergVästerås FK17.75
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorVikt 2Axelina JohanssonHässelby SK16.21
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorVikt 3Molly BrobackSävedalens AIK15.79
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorVikt 4Matilda EkenbergSävedalens AIK14.67
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorVikt 5Sara ForssellMotala AIF14.66
IJSM-IUSM17 Växjö 23-24/2 2019IF19JuniorVikt 6Alice NilssonThorengruppen TFC14.28
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IM22JuniorSjukamp 1Andreas GustafssonFalu IK5.377
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IM22JuniorSjukamp 2Edvin HagbergTurebergs FK4.936
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IM22JuniorSjukamp 3Emil NilssonIF Göta Karlstad3.162
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IP19JuniorSjukamp 1Carl af ForsellesHässelby SK5.397
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IP19JuniorSjukamp 2Simon ThorIFK Märsta5.159
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IP19JuniorSjukamp 3Teodor SobczykHovslätts IK4.672
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IP19JuniorSjukamp 4Jonatan HåkanssonHammarby IF4.448
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IP19JuniorSjukamp 5Gustaf HeikkiGefle IF3.911
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IP19JuniorSjukamp 6Melker DracknerLidköpings IS3.582
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IK22JuniorFemkamp 1Lovisa ÖstervallUpsala IF4.081
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IK22JuniorFemkamp 2Amanda HolmbergLidköpings IS3.810
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IK22JuniorFemkamp 3Emma SöderströmGöteborgs KIK3.736
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IK22JuniorFemkamp 4Emilia StenströmHuddinge AIS3.524
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IF19JuniorFemkamp 1Tilde JohanssonFalkenbergs IK4.201
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IF19JuniorFemkamp 2Lovisa KarlssonHögby IF4.005
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IF19JuniorFemkamp 3Klara RådboHässelby SK3.661
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IF19JuniorFemkamp 4Elvira CarlénIK Lerum FI3.527
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IF19JuniorFemkamp 5Angel RichmoreMalmö AI3.499
ISM mångkamp Uppsala 2-3/2 2019IF19JuniorFemkamp 6Helena CronstedtMalmö AI3.300