Start Filtrering Smfriidrott.com Friidrott.se

SM-pokalen - filtrering

Sök i ett eller flera fält nedan. Exempel: Åldersgrupp: Välj "Juniorer" för att få fram ålderskategorin 18-22 år.

Exempel 2: Välj Ullevi FK vid klubb näst längst ner och tryck på "Sök". Då visas först placering, poäng och antal poängplatser följt av de aktiva som tog poäng. Eller sök på "Tävling: ISM Gävle 17-18/2 2018" samt "Klubb: Malmö AI" för att se hur många och vilka topp-6-placeringar MAI tog.

Sammanställd av jonas.hedman@friidrott.se

Välj filtrering









Poängtabellen

Aktuell filtrering: 2019, IUSM Västerås 9-10/3 2019
PlacKlubbPoängAntalMKM22P19P17K22F19F17P16P15F16F15
1Hässelby SK16.63172.254.383.756.25
2Tyresö FK151287
3Hammarby IF9.598.250.50.75
4Västerås FK963.52.53
5Turebergs FK7.3886.381
6IF Kville7.2561.7550.5
7Malmö AI6.75811.53.50.75
8Eslövs AI6.545.251.25
9Kils AIK5.7545.250.5
10Upsala IF5.6371.252.880.251.25
11KFUM Örebro5.25711.52.75
12Alunda SK5.13811.752.38
13Falu IK570.53.51
IF Göta Karlstad551.253.75
15IFK Växjö4.7560.254.5
Hanvikens SK4.7541.753
17IFK Halmstad4.551.752.75
Bollnäs FIK4.533.51
Ullevi FK4.541.7511.75
20Kvarnsvedens GoIF4.2554.25
21KA 2 IF441.252.75
22Örgryte IS3.7541.52.25
23Täby IS3.533.5
Trollhättan FIK3.523.5
25Strands IF3.2530.752.5
Bromma IF3.2541.250.751.25
Varbergs GIF3.2541.750.51
28Glanshammars IF323
Skruvs IF3312
30Åhus FIK2.540.2520.25
Linköpings GIF2.531.750.50.25
32Bohus IF2.2522.25
Huddinge AIS2.2531.250.50.5
34Mölndals AIK240.50.750.75
IFK Lund2211
IFK Lidingö2211
37Heleneholms IF1.7511.75
Sundsvalls FI1.7520.751
Höörs IS1.7511.75
40IFK Göteborg1.530.2510.25
Danderyds SK1.521.5
IK Hakarpspojkarna1.521.5
43Göteborgs KIK1.3820.750.63
44Oskarshamns SK1.2511.25
Östhammar FI1.2511.25
FIK Färjestaden1.2511.25
Hellas FK1.25210.25
Visby IF Gute1.2511.25
IK Orient1.2511.25
50Stocksäters IF111
Tingbergs AIS111
Klippans FK111
Ljungby FIK121
Öresund FK111
IK Wilske111
IS Göta111
57Hälle IF0.7510.75
Vallentuna FK0.7510.75
IF Skade0.7510.75
IFK Mora0.7510.75
IK Heros0.7510.75
62IFK Tumba0.510.5
IF Rigor0.510.5
IK Lerum FI0.510.5
Råby-Rekarne FI0.520.250.25
Lidköpings IS0.520.5
Piteå IF0.520.5
68Skellefteå AIK0.3810.38
69Säffle FIK0.2510.25
Tjalve IF Norrköping0.2510.25
Luleå FI0.2510.25
Habo FIF-040.2510.25
Eskilstuna FI0.2510.25

Relaterade resultat
TävlingUte/InneKlassÅldersgr.GrenPlac.nameKlubbResultat
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m 1Alexander NyströmBollnäs FIK7.16
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m 2Viktor WallTyresö FK7.21
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m 3Elias WennolfIFK Lund7.29
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m 4Arvid WändesjöTyresö FK7.31
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m 5Birck WärnströmFalu IK7.33
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m 6Hannes EgonsonIFK Växjö7.41
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom400 m 1Alexander NyströmBollnäs FIK50.50
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom400 m 2Markus MobergHammarby IF51.14
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom400 m 3Isak HelgessonÖrgryte IS51.94
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom400 m 4Niklas WallTyresö FK52.28
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom1500 m 1Albin WalleniusVästerås FK4:23.02
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom1500 m 2Viktor FriskHuddinge AIS4:24.00
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom1500 m 3Victor BjörkIFK Lidingö4:27.68
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom1500 m 4Henrik FranzénKFUM Örebro4:29.10
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom1500 m 5Simon WikellMölndals AIK4:29.24
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom1500 m 6Vidar ArvidssonUpsala IF4:31.88
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m häck 1Arvid WändesjöTyresö FK8.06
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m häck 2Markus MobergHammarby IF8.25
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m häck 3Oskari PeuraUpsala IF8.52
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m häck 4David ThidHammarby IF8.53
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m häck 5Nils ThorinÖrgryte IS8.56
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16Ungdom60 m häck 6Elliot DuvertTurebergs FK8.76
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomHöjd 1Fabian SteeneIF Kville1.91
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomHöjd 2Agustin HilmerssonIK Orient1.87
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomHöjd 3Adam SvenssonMalmö AI1.85
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomHöjd 4Jacob ThelanderLjungby FIK1.83
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomHöjd =5Eric ForsbergSkellefteå AIK1.80
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomHöjd =5Elliot DuvertTurebergs FK1.80
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomStav 1William NestorLinköpings GIF4.25
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomStav 2Teodor BorgiusHammarby IF4.20
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomStav 3Elliot DuvertTurebergs FK3.95
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomStav 4Malte Fuchs EdbergBromma IF3.88
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomStav 5Felix NybergBromma IF3.81
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomStav 6Oliver LundströmKFUM Örebro3.81
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomLängd 1Arvid WändesjöTyresö FK6.85
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomLängd 2Jimmy HellströmUllevi FK6.62
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomLängd 3David ThidHammarby IF6.61
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomLängd 4Olle HübertIK Heros6.57
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomLängd 5Oliver EllströmIF Göta Karlstad6.54
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomLängd 6Jacob ThelanderLjungby FIK6.53
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomTresteg 1David ThidHammarby IF13.60
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomTresteg 2Arvid WändesjöTyresö FK13.55
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomTresteg 3Elias LindHässelby SK13.37
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomTresteg 4Oliver EllströmIF Göta Karlstad12.86
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomTresteg 5Victor HeringUllevi FK12.82
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomTresteg 6Niklas WallTyresö FK12.67
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomKula 1Jesper AhlinTurebergs FK17.46
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomKula 2Elias LindHässelby SK14.21
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomKula 3Martin SundbergHammarby IF14.12
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomKula 4Teo PaganusTurebergs FK13.52
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomKula 5Viktor RydåkerAlunda SK13.25
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomKula 6Viktor WallTyresö FK13.07
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomVikt 1Leo BystedtVästerås FK18.49
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomVikt 2Jesper AhlinTurebergs FK18.33
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomVikt 3Fredrik FrunckTurebergs FK16.72
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomVikt 4Albin SilénStrands IF14.68
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomVikt 5Viktor RydåkerAlunda SK14.59
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP16UngdomVikt 6Filip AasaHabo FIF-0414.05
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m 1Edvin AssarssonEslövs AI7.18
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m 2Kristoffer AnderssonFalu IK7.28
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m 3Alex ApelgrimÖrgryte IS7.35
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m 4Jonatan LindhIK Hakarpspojkarna7.44
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m =5Lucas LindbergHässelby SK7.45
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m =5Max ForsUpsala IF7.45
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom200 m 1Edvin AssarssonEslövs AI23.22
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom200 m 2Alex ApelgrimÖrgryte IS23.53
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom200 m 3Kristoffer AnderssonFalu IK23.78
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom200 m 4Jonatan LindhIK Hakarpspojkarna24.06
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom1000 m 1Albin ÖbergHeleneholms IF2:45.72
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom1000 m 2Ludvig JaasundVästerås FK2:46.76
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom1000 m 3Viktor SkoglundDanderyds SK2:47.27
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom1000 m 4Jonathan GrahnMölndals AIK2:47.28
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom1000 m 5Alvin ReineboKFUM Örebro2:49.27
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom1000 m 6Modou BahMalmö AI2:49.30
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m häck 1Edvin AssarssonEslövs AI8.33
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m häck 2Linus JonssonHässelby SK8.57
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m häck 3Isac SvenssonIFK Halmstad8.65
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m häck 4David SteinbergBromma IF8.70
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m häck 5Kristoffer AnderssonFalu IK8.77
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15Ungdom60 m häck 6Lucas LindbergHässelby SK8.90
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomHöjd 1Melwin Lycke-HolmKils AIK2.01
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomHöjd 2Ludvig JaasundVästerås FK1.85
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomHöjd 3Rufus ArvénHellas FK1.83
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomHöjd 4Linus JonssonHässelby SK1.79
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomHöjd 5Alexander LudwigsDanderyds SK1.73
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomHöjd 6Felix RidderstrålePiteå IF1.73
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomStav 1William AskerIF Kville3.99
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomStav 2Joseph LindvallMalmö AI3.94
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomStav 3Erik ZetterlundKFUM Örebro3.49
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomStav 4Christof NeibSundsvalls FI3.25
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomStav 5Gustav ThyrmanIF Rigor3.25
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomStav 6Josef KülenTjalve IF Norrköping3.15
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomLängd 1Melwin Lycke-HolmKils AIK6.94
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomLängd 2Felix SteeneIF Kville6.36
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomLängd 3Linus JonssonHässelby SK6.32
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomLängd 4Isac SvenssonIFK Halmstad6.10
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomLängd 5Noel RudbergLinköpings GIF6.02
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomLängd 6Felix RidderstrålePiteå IF5.85
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomTresteg 1Melwin Lycke-HolmKils AIK14.06
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomTresteg 2Edvin GustafssonUpsala IF12.78
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomTresteg 3Johannes LundqvistUllevi FK12.71
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomTresteg 4William AskerIF Kville12.60
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomTresteg 5Patrick HopkinsAlunda SK12.49
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomTresteg 6Oden Grahm GolesIFK Göteborg12.40
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomKula 1Oscar NiklassonHanvikens SK15.85
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomKula 2Leo ZikovicIF Kville14.56
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomKula 3Hugo KarsamoSkruvs IF14.49
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomKula 4Linus JonssonHässelby SK14.01
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomKula 5Patrick HopkinsAlunda SK13.96
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomKula 6Adam HellbomFalu IK13.34
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomVikt 1Jacob JohanssonVarbergs GIF16.17
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomVikt 2Max ForsUpsala IF15.21
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomVikt 3Mille EdwardssonBollnäs FIK14.84
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomVikt 4Patrick HopkinsAlunda SK14.71
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomVikt 5Adam HellbomFalu IK14.36
IUSM Västerås 9-10/3 2019IP15UngdomVikt 6Lukas LindbladhÅhus FIK13.37
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m 1Katharina GråmanTyresö FK7.68
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m 2Wilma SvenssonOskarshamns SK7.84
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m 3Famke PerssonIFK Lund7.88
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m 4Justina EsangbedoKvarnsvedens GoIF7.99
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m 5Sofia BjörkmanIF Kville8.10
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m 6Joy ThulinMalmö AI8.14
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom400 m 1Lova PermanIF Göta Karlstad57.68
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom400 m 2Hanna KarlssonIF Göta Karlstad58.16
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom400 m 3Milla SvanbergMalmö AI58.87
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom400 m 4Laura FodorHässelby SK59.93
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom1500 m 1Julia SvennbladBohus IF4:34.82
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom1500 m 2Tilde Axelsson FröjdenlundIFK Växjö4:35.45
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom1500 m 3Elsa PalmgrenSundsvalls FI4:48.31
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom1500 m 4Alva Malmsten NilssonIF Skade4:49.93
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom1500 m 5Nora LundinHammarby IF4:51.63
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom1500 m 6My RundgrenLuleå FI4:51.80
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m häck 1Katharina GråmanTyresö FK8.58
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m häck 2Klara FrykholmGlanshammars IF8.85
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m häck 3Clara FalleniusHässelby SK9.01
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m häck 4Hanna KarlssonIF Göta Karlstad9.17
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m häck 5Amanda SörenssonMalmö AI9.24
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16Ungdom60 m häck 6Siri ElofssonIFK Växjö9.47
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomHöjd 1Klara FrykholmGlanshammars IF1.72
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomHöjd 2Elvira JonssonVästerås FK1.70
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomHöjd 3Alma UhlinFalu IK1.68
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomHöjd 4Ebba HedbergKvarnsvedens GoIF1.64
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomHöjd 5Elvira MagnussonIFK Tumba1.61
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomHöjd 6Edda FlinkUpsala IF1.58
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomStav 1Rebecka KrüegerMalmö AI3.70
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomStav 2Emelie BeckmanHässelby SK3.25
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomStav 3Myra ErikssonStocksäters IF3.15
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomStav 4Lova NilssonIFK Växjö3.10
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomStav 5Elsa KasperssonVarbergs GIF3.05
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomStav 6Frida AnderssonKA 2 IF2.98
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomLängd 1Katharina GråmanTyresö FK5.76
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomLängd 2Moa ÖrevikVisby IF Gute5.58
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomLängd 3Elin PetterssonIFK Göteborg5.54
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomLängd 4Clara FalleniusHässelby SK5.34
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomLängd 5Ebba HedbergKvarnsvedens GoIF5.24
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomLängd 6Sara LundqvistLinköpings GIF5.15
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomTresteg 1Katharina GråmanTyresö FK12.02
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomTresteg 2Justina EsangbedoKvarnsvedens GoIF11.60
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomTresteg 3Frida AnderssonKA 2 IF11.45
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomTresteg 4Anna ConstantinescuGöteborgs KIK11.18
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomTresteg 5Julia SvennbladBohus IF11.17
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomTresteg 6Klara AvebäckHellas FK10.80
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomKula 1Amanda PetterssonIFK Växjö14.48
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomKula 2Julia ScharnellEslövs AI14.09
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomKula 3Justina EsangbedoKvarnsvedens GoIF12.81
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomKula 4Thea LöfmanÅhus FIK12.77
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomKula 5Ninni LundbergIFK Växjö12.12
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomKula 6Linn Gabrieli GustafssonRåby-Rekarne FI11.98
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomVikt 1Isabella WiklundVästerås FK16.75
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomVikt 2Thea LöfmanÅhus FIK16.08
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomVikt 3Vilma DambergTurebergs FK14.92
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomVikt 4Johanna HallstenHälle IF14.10
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomVikt 5Sarah BrackenHuddinge AIS13.44
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF16UngdomVikt 6Ebba WulcanSäffle FIK13.29
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m 1Elvira TanderudTrollhättan FIK7.79
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m 2Ebba AspKFUM Örebro8.01
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m 3Emilia FranzénKlippans FK8.04
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m 4Casandra JohnsonStrands IF8.11
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m 5Karin BengtssonHanvikens SK8.16
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m 6Wilma GarplidMölndals AIK8.16
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom200 m 1Elvira TanderudTrollhättan FIK25.49
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom200 m 2Nora LindahlHässelby SK25.88
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom200 m 3Nike IsakssonIFK Lidingö26.11
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom200 m 4Felicia JohanssonHanvikens SK27.28
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom1000 m 1Hilda LindellKA 2 IF2:56.16
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom1000 m 2Louise EliassonBromma IF2:56.69
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom1000 m 3Johanna HofvendahlIS Göta2:57.31
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom1000 m 4Julia MeijerIFK Mora3:01.06
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom1000 m 5Alma SvantessonMölndals AIK3:03.29
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom1000 m 6Saga ProvciIFK Göteborg3:05.67
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m häck 1Nora LindahlHässelby SK8.89
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m häck 2Linnnéa SvanhallFIK Färjestaden8.90
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m häck 3Sara WinbergTäby IS9.02
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m häck 4Moa GranatVallentuna FK9.08
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m häck 5Sofia WallinVarbergs GIF9.25
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15Ungdom60 m häck 6Filippa RydensjöEskilstuna FI9.37
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomHöjd 1Tilde BjeragerHöörs IS1.65
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomHöjd 2Emma HäggblomUpsala IF1.63
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomHöjd 3Stina LarssonIK Wilske1.63
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomHöjd =4Tilde SöderlundAlunda SK1.58
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomHöjd =4Nina Hertz SaebböGöteborgs KIK1.58
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomHöjd 6Jonna LundgrenSkruvs IF1.58
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomStav 1Sara WinbergTäby IS3.71
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomStav 2Ida Jexe EkIFK Halmstad3.06
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomStav 3Elli JohanssonKA 2 IF3.06
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomStav 4Alannah HellstadiusHammarby IF3.01
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomStav 5Rebecka ForslingHuddinge AIS2.87
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomStav 6Alva NilssonKFUM Örebro2.77
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomLängd 1Casandra JohnsonStrands IF5.73
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomLängd 2Saga HermundstadHässelby SK5.61
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomLängd 3Nicole NybergHässelby SK5.55
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomLängd 4Sara WinbergTäby IS5.54
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomLängd 5Tilde SöderlundAlunda SK5.38
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomLängd 6Nora JolbäckLidköpings IS5.46
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomTresteg 1Aicha KronéUllevi FK11.61
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomTresteg 2Tilde SöderlundAlunda SK11.38
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomTresteg 3Nicole NybergHässelby SK11.25
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomTresteg 4Ella JovanovicMalmö AI11.17
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomTresteg 5Sofia WallinVarbergs GIF10.99
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomTresteg 6Nora JolbäckLidköpings IS10.99
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomKula 1Jonna LundgrenSkruvs IF13.53
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomKula 2Tilda BernhultKFUM Örebro12.42
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomKula 3Emilia WernerlivTingbergs AIS12.04
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomKula 4Matilda ÅkermanIFK Halmstad11.59
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomKula 5Elsa WållgrenIK Lerum FI10.85
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomKula 6Elsa HjelmÅhus FIK10.83
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomVikt 1Ebba LindHanvikens SK15.82
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomVikt 2Saga BergÖsthammar FI15.14
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomVikt 3Tilde GrönwallÖresund FK13.07
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomVikt 4Elin RydqvistIFK Halmstad12.87
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomVikt 5Elvira HögmanKils AIK12.55
IUSM Västerås 9-10/3 2019IF15UngdomVikt 6Moa GustafssonRåby-Rekarne FI12.20