Startlista

Just nu är det glädjande 118 anmälda. Tidsprogram kommer senast 2 februari.

 

Anmälan ISM-IJSM-IUSM Mångkamp 2014         2014-01-31            
                       
  Anmälan:                    
Startnr Förnamn Efternamn Klubb Födelseår med 4 siffror Gren Raceno Personbästa Årsbästa      
1 Sara Engman Boden friidrott 1999 F15 femkamp            
2 Anna Påsse Göteborgs Kvinnliga IK 1999 F15 femkamp            
3 Jennifer Karlsson Hammarby IF 1999 F15 femkamp   2570 2570      
4 Linnea Nordlund IFK Nora 1999 F15 femkamp            
5 Frida Bergvall IFK Växjö 1999 F15 femkamp   3224 3224      
6 Mea Natvig IFK Växjö 1999 F15 femkamp            
7 Moa Sjödell IK Hakarpspojkarna 1999 F15 femkamp            
8 Klara Ekelund KA 2 IF 1999 F15 femkamp            
9 Julia Olander KA 2 IF 1999 F15 femkamp            
10 Lisa Stenlund KA 2 IF 1999 F15 femkamp            
11 Lisa Strandberg KA 2 IF 1999 F15 femkamp            
12 Linnea Lindh Linköping GIF  1999 F15 femkamp            
13 Frida Wistfors Linköping GIF  1999 F15 femkamp            
14 Alma Kilpeläinen Ljungby FIK 1999 F15 femkamp            
15 Emma Erlandsson MAI 1999 F15 femkamp            
16 Nicole Ridergård MAI 1999 F15 femkamp            
17 Julia Johansson-Elvin Motala AIF 1999 F15 femkamp            
18 Linn  Östling SOK Träff 1999 F15 femkamp            
19 Annina Stens Spårvägens FK  1999 F15 femkamp   3064 3064      
20 Linn Kalderén Turebergs Friidrottsklubb 1999 F15 femkamp   2774 2774      
21 Moa Kjellander Åhus FIK 1999 F15 femkamp            
22 Alva Murtoniemi Gräbel  Örgryte IS 1999 F15 femkamp            
23 Judith Sjöman Örgryte IS 1999 F15 femkamp            
24 Emilie R Hansen Denmark, Sparta 1999 F15 femkamp       utom SM    
25 Karla Sonne  Søndergaard Denmark, Sparta 1999 F15 femkamp       utom SM F15 25
                       
41 Emelie Hammarström Falu IK Friidrott 1998 F16 femkamp            
42 Amanda Seger Gefle IF 1998 F16 femkamp   2853 2853      
43 Tess Hertz-Saebbö  Göteborgs Kvinnliga IK 1998 F16 femkamp   3226        
44 Emma Söderström Göteborgs Kvinnliga IK 1998 F16 femkamp   3182        
45 Pernilla Hansson Hammarby IF 1998 F16 femkamp   3623 3623      
46 Elin Vertetics Högby IF 1998 F16 femkamp   2919        
47 Wilma  Nordkvist IFK Helsingborg 1998 F16 femkamp            
48 Mathilda Eriksson IFK Tumba Friidrott 1998 F16 femkamp   3326 3078      
49 Emelie  Rantzow IK Ymer 1998 F16 femkamp   3008        
50 Eunice Nilsson KFUM Örebro 1998 F16 femkamp            
51 Amanda Holmberg Lidköpings IS 1998 F16 femkamp   3388        
52 Jenny Lestander Linköping GIF  1998 F16 femkamp            
53 Sara Sjögren Stenungsunds Friidrott  1998 F16 femkamp            
54 Linnea Frobe Täby IS Friidrott 1998 F16 femkamp   3805 3805      
55 Helena Kolte Täby IS Friidrott 1998 F16 femkamp   3552 3552      
56 Lovisa Linde Täby IS Friidrott 1998 F16 femkamp   3505 3505      
57 Bianca Salming Täby IS Friidrott 1998 F16 femkamp   3259     F16 17
                       
71 Louise Ekman Gefle IF 1997 F17 femkamp   3475        
72 Vendela Rydbäck Göteborgs Kvinnliga IK 1997 F17 femkamp            
73 Emilia Stenström Huddinge AIS 1997 F17 femkamp   3047 3036      
74 Johanna Dyremark IFK Tumba Friidrott 1997 F17 femkamp   3992 3992      
75 Lovisa Östervall IFK Tumba Friidrott 1997 F17 femkamp   4150 4150      
76 Beatrice Lantz IFK Växjö 1997 F17 femkamp   3500        
77 Melinda Hedstig Luleå Friidrotts Förening  1997 F17 femkamp   3349        
78 Freja Nowack Denmark, Odense Atletik 1997 F17 femkamp   3053   utom SM F17 8
                       
91 Rakel Rosshagen Hässelby SK 1995 F19 femkamp   3330   även K    
92 Malin Skogström Hässelby SK 1995 F19 femkamp   3702   även K    
93 Jonna Lindeén Kalmar SK 1996 F19 femkamp       även K    
94 Sofia Linde Täby IS Friidrott 1995 F19 femkamp   4531   även K    
95 Emma Stenlöf Västerås Friidrottsklubb  1996 F19 femkamp       även K    
96 Mette Graversgaard Denmark, Aarhus 1900 1995 F19 femkamp   3594   utom SM    
97 Arna Stefnania  Gudmundsdottir Iceland 1995 F19 femkamp   3116   utom SM F19 7
                       
111 Sara Söderberg GoIF Tjalve  1994 K22 femkamp       även K    
112 Sabina Sandberg Spårvägens FK  1993 K22 femkamp   3629   även K    
113 Sofia Jäger Stenberg  Sundbybergs IK  1994 K22 femkamp   3560 3089 även K    
114 Victoria Johansson Tranås AIF-friidrott  1992 K22 femkamp       även K    
115 Mathilde  Diekema Jensen Denmark, Aarhus 1900 1994 K22 femkamp       utom SM K22 5
                       
131 Stine Tomb Hammarby IF 1986 K femkamp   3345        
132 Victoria Joäng IFK Lund 1989 K femkamp            
133 Johanna Höglund Uppsala IF 1984 K femkamp   3614        
134 Tine Bach Ejlersen Denmark, Aarhus 1900 1985 K femkamp   4072   utom SM    
135 Sveinbjörg Zophoniasdottir  Iceland 1992 K femkamp   4063   utom SM    
136 Morgan Lake United Kingdom 1997 K femkamp   4146   utom SM K 6
                       
151 Chakkrit Chanprakhon FIK Färjestaden  1999 P15 sjukamp            
152 Anton Olsson FIK Färjestaden  1999 P15 sjukamp            
153 Anton Bertilsson Habo FIF 1999 P15 sjukamp            
154 Emil Nilsson Habo FIF 1999 P15 sjukamp            
155 Johan  Lindqvist Högby IF 1999 P15 sjukamp            
156 Joel Bengtsson IFK Helsingborg 1999 P15 sjukamp            
157 Albin Månsson IFK Växjö 1999 P15 sjukamp            
158 Jacob Roström IFK Växjö 1999 P15 sjukamp            
159 Adam Lindbom KA 2 IF 1999 P15 sjukamp            
160 Gustaf Backman Spårvägens FK  1999 P15 sjukamp            
161 Filip Skoog Västerås Friidrottsklubb  1999 P15 sjukamp            
162 Viggo Hahnsson Örgryte IS 1999 P15 sjukamp         P15 12
                       
171 Axel Abrahamsson Bromma IF 1998 P16 sjukamp            
172 Sebastian Hargeström Hammarby IF 1998 P16 sjukamp     4452      
173 Gabriel Rosshagen Hässelby SK 1998 P16 sjukamp            
174 Jacob Samuelsson Hässelby SK 1998 P16 sjukamp            
175 Kevin Duvert IFK Märsta 1998 P16 sjukamp     4264      
176 Viktor Kjellsson IFK Växjö 1998 P16 sjukamp            
177 Simon  Larsson IK Ymer 1998 P16 sjukamp            
178 Jonathan Johansson Tranås AIF-friidrott  1998 P16 sjukamp            
179 William Frobe Täby IS Friidrott 1998 P16 sjukamp         P16 9
                       
191 Elias Martinsson Brattås CK 1997 P17 sjukamp     4308      
192 Andreas Gustafsson Falu IK Friidrott 1997 P17 sjukamp     4846      
193 Oskar Sidenbladh Hammarby IF 1997 P17 sjukamp            
194 Nils Eickhoff IK Ymer 1997 P17 sjukamp     3925      
195 Salesi Pettersson Hafoka  Spårvägens FK  1997 P17 sjukamp            
196 Sebastian Ruthström Spårvägens FK  1997 P17 sjukamp            
197 Elias Högström Sundsvalls Friidrott 1997 P17 sjukamp     3928   P17 7
                       
211 Joar Husmark Falu IK Friidrott 1996 P19 sjukamp            
212 Jon  Klasér Falu IK Friidrott 1996 P19 sjukamp     4073      
213 Adam Nygård Jacobsson Falu IK Friidrott 1996 P19 sjukamp     4540      
214 Nicklas Karlsson Finspångs AIK 1996 P19 sjukamp     4405      
215 Isak Hampel Klang Hässelby SK 1996 P19 sjukamp            
216 Axel Ohlson Hässelby SK 1996 P19 sjukamp     4611      
217 Erik Hermelin IFK Lidingö friidrott 1996 P19 sjukamp            
218 Anton Johansson KFUM Örebro 1996 P19 sjukamp            
219 Kevin Frankl Ullevi FK  1995 P19 sjukamp   4656        
220 Oliver Ryborg Kjeldsen Denmark, Aarhus 1900 1995 P19 sjukamp   4582   utom SM P19 10
                       
231 Rasmus Elfgaard Habo FIF 1994 M22 sjukamp       även M    
232 Fredrick Ekholm Huddinge AIS 1994 M22 sjukamp       även M    
233 Anton Johansson Huddinge AIS 1993 M22 sjukamp       även M    
234 Filip Gyllensten IF Kville 1992 M22 sjukamp     4675 även M    
235 Victor Ivarsson IFK Växjö 1994 M22 sjukamp       även M M22 5
                       
241 Adam Björling GoIF Tjalve  1990 M sjukamp   4808        
242 Fabian Rosenquist GoIF Tjalve  1991 M sjukamp   5979        
243 Oskar  Åberg Huddinge AIS 1989 M sjukamp   4890        
244 Petter Olson Hässelby SK 1991 M sjukamp   5868        
245 Rasmus Carlsson KFUM Örebro 1988 M sjukamp   5454        
246 Lasse  Ohtamaa Väsby IK 1980 M sjukamp   5170 4530      
247 Felix  Siljebäck Larsen Västerås Friidrottsklubb  1989 M sjukamp   5404     M 7