Resultat

Resultat Lag-SM final

Arrangör: Ullevi FKDatum: 20 jun 2012Plats: SlottsskogsvallenOrt: GöteborgTävlingsledare: Lars Danielsson

Listan skapad: 2012-06-20 21:10:54

 

 

MS 4x100m 1  
             
1 Huddinge AIS   Huddinge AIS 41,27    
2 Spårvägens FK   Spårvägens FK 41,42    
3 Hammarby IF   Hammarby IF 41,60    
4 Ullevi FK   Ullevi FK 41,77    
5 Hässelby SK   Hässelby SK 43,25    
6 IF Göta   IF Göta 44,51    
MS 100 m 1  
        Vind: -0,5    
1 Nil de Oliveira 1986 Spårvägens FK 10,41    
2 David Sennung 1991 Ullevi FK 10,66    
3 Tom Kling Baptiste 1990 Huddinge AIS 10,76    
4 Jonathan Wulff 1994 Hammarby IF 10,84    
5 Patrik Sjöö 1992 Hässelby SK 11,36    
6 Martin Holm 1989 IF Göta 11,56    
MS 200 m 1  
        Vind: -0,2    
1 Nil de Oliveira 1986 Spårvägens FK 20,89    
2 Oskar Åberg 1989 Huddinge AIS 21,76    
3 Sunday Ojuri 1993 Hammarby IF 22,09    
4 Dennis Forsman 1995 Ullevi FK 22,35    
5 Niklas Larsson 1985 Hässelby SK 22,36    
6 Carl Sjöstedt 1994 IF Göta 22,88    
MS 400 m 1  
             
1 Axel Bergrahm 1992 Spårvägens FK 48,38    
2 Alexander Nordqvist 1990 Huddinge AIS 49,49    
3 Mattias Claesson 1986 Hässelby SK 49,82    
4 Alexander Lesser 1993 Ullevi FK 51,32    
5 Alexander Persson 1989 Hammarby IF 52,59    
6 Martin Holm 1989 IF Göta 55,04    
MS 800 m 1  
             
1 Johan Svensson 1989 Spårvägens FK 1,51,37    
2 Rickard Gunnarsson 1992 Hässelby SK 1,51,81    
3 Tobias Ekhamre 1988 Hammarby IF 1,54,28    
4 Benjamin Ahlbäck 1994 IF Göta 1,57,59    
5 Marcus Waerme 1991 Ullevi FK 1,57,76    
6 Anton Roos 1997 Huddinge AIS 2,06,48    
MS 1 500 m 1  
             
1 Nacerddine Hallil 1989 Hässelby SK 3,57,81    
2 Alexander Holmblad 1994 Spårvägens FK 4,00,46    
3 Tobias Ekhamre 1988 Hammarby IF 4,00,90    
4 Hampus Börjesson 1994 Ullevi FK 4,13,71    
5 Sören Persson 1965 IF Göta 4,17,68    
6 Mika Repo 1978 Huddinge AIS 4,32,35    
MS 5 000 m 1  
             
1 Haben Idris   Hässelby SK 14,41,21    
2 Alexander Söderberg 1988 Spårvägens FK 14,47,47    
3 Daniel Woldu 1989 Hammarby IF 15,28,30    
4 Mathias Borg 1985 Ullevi FK 15,39,92    
5 Andre Rangelind 1991 IF Göta 15,41,00    
6 Otto Kingstedt 1994 Huddinge AIS 16,02,05    
MS 110 mh 1  
        Vind: +1.8    
1 Andreas Andersson 1986 Hässelby SK 14,86    
2 Jonahthan Eklund 1988 Hammarby IF 15,07    
3 Joakim Blaschke 1972 Spårvägens FK 15,27    
4 Douglas Stenberg 1990 IF Göta 15,35    
5 Josua Gustafsson 1988 Ullevi FK 15,66    
6 Adam Chiguer 1991 Huddinge AIS 15,92    
MS 400 mh 1  
             
1 Erik Lindahl 1990 Ullevi FK 53,11    
2 Henrik Encke 1984 Hässelby SK 53,41    
3 Anton Nilsson 1992 Huddinge AIS 55,01    
4 Gunnar Oderman 1993 Hammarby IF 58,05    
5 Christian Sjöberg 1984 IF Göta 58,54    
6 Martin Cameron 1985 Spårvägens FK 59,95    
MS 3 000 m hinder 1  
             
1 Andreas Åhwall 1989 Hässelby SK 9,08,37    
2 Jonas Legernes 1991 Ullevi FK 9,23,00    
3 Henrik Jakobsson 1988 Spårvägens FK 9,31,66    
4 Niklas Jonsson 1992 Hammarby IF 9,37,12    
5 Jonas Nordström 1991 Huddinge AIS 10,18,84    
6 Hampus Balkängen 1995 IF Göta 10,52,23    
MS Höjd 1  
             
1 Mehdi Alkhatib 1987 Hammarby IF 216    
2 Erik Liberg 1993 Ullevi FK 200    
3 Richard Hultén 1986 IF Göta 196    
4 Fredrik Samuelsson 1995 Hässelby SK 192    
5 Fredrick Ekholm 1994 Huddinge AIS 187    
6 Erik Sikström 1980 Spårvägens FK 175    
MS Stav 1  
             
1 Erik Thorstensson 1989 Spårvägens FK 496    
2 Björn Barrefors 1987 Hammarby IF 476    
3 Philip Eliasson 1992 Huddinge AIS 456    
4 Josua Gustafsson 1988 Ullevi FK 446    
5 Rasmus Olofsson 1984 Hässelby SK 431    
5 Douglas Stenberg 1990 IF Göta 431    
MS Längd 1  
             
1 Michel Tornéus 1986 Hammarby IF 799 +1,5    
2 Adam Chiguer 1991 Huddinge AIS 747 +4,2 700 +0,7  
3 Mattias Sunneborn 1970 Spårvägens FK 736 +2,0    
4 David Frykholm 1980 IF Göta 726 +2,6 720 +1,4  
5 Mattias Abulu 1991 Ullevi FK 697 +2,9 693 +1,2  
6 Vuk Djekic 1989 Hässelby SK 686 +1,7    
MS Tresteg 1  
             
1 Mattias Sunneborn 1970 Spårvägens FK 14,66   +0,7  
2 Mehdi Alkhatib 1987 Hammarby IF 14,24   +0,5  
3 Daniel Almgren 1979 Hässelby SK 14,06   +1,0  
4 Sadeeh Mbye 1992 Ullevi FK 13,97   0,0  
5 Joel Waldermansson 1994 IF Göta 13,58   +0,5  
6 Milan Jovanovic 1990 Huddinge AIS 13,40   +0,1  
MS Kula 1  
             
1 Leif Arrhenius 1986 Spårvägens FK 19,48    
2 Mats Olsson 1986 Hässelby SK 17,89    
3 Arwid Koskinen 1990 Huddinge AIS 16,44    
4 Ulf Ankarling 1988 IF Göta 16,27    
5 Martin Gren 1989 Ullevi FK 14,58    
6 Johan Attersand 1974 Hammarby IF 9,59    
MS Diskus 1  
             
1 Niklas Arrhenius 1982 Spårvägens FK 60,17    
2 Ulf Ankarling 1988 IF Göta 56,00    
3 Per Rosell 1987 Ullevi FK 49,28    
4 Mats Olsson 1986 Hässelby SK 46,49    
5 Björn Barrefors 1987 Hammarby IF 43,93    
6 Arwid Koskinen 1990 Huddinge AIS 33,05    
MS Slägga 1  
             
1 Mattias Jons 1982 Hässelby SK 73,97    
2 Markus Johansson 1990 IF Göta 71,85    
3 Johan Björnstad 1990 Ullevi FK 54,89    
4 Elias Håkansson 1992 Spårvägens FK 53,75    
5 Jonas Hansson Bergen 1994 Huddinge AIS 49,06    
6 Dejan Mirkowich 1978 Hammarby IF 27,38    
MS Spjut 1  
             
1 Olof Hansson 1982 Hässelby SK 71,64    
2 Marcus Persson 1987 IF Göta 67,60    
3 Albin Olsson 1993 Ullevi FK 53,93    
4 Mikael Alsterbåge 1972 Huddinge AIS 48,13    
5 David Sundström 1993 Hammarby IF 45,73    
6 Andrus Klaar 1975 Spårvägens FK 44,57    
KS 4x100m 1  
             
1 IF Göta   IF Göta 46,75    
2 Hässelby SK   Hässelby SK 47,67    
3 Ullevi FK   Ullevi FK 47,99    
4 Spårvägens FK   Spårvägens FK 48,70    
5 Gefle IF   Gefle IF 48,94    
6 Hammarby IF   Hammarby IF 49,38    
KS 100 m 1  
        Vind: +2,2    
1 Lena Berntsson 1978 Ullevi FK 11,71    
2 Freja Jernstig 1992 IF Göta 11,81    
3 Sandra Törnros 1995 Gefle IF 12,25    
4 Marie Sönnerfors 1993 Spårvägens FK 12,30    
5 Sara Österberg   Hammarby IF 12,34    
6 Sofia Lund 1986 Hässelby SK 12,37    
KS 200 m 1  
        Vind: +2,0    
1 Caroline Sandsjoe 1992 IF Göta 24,83    
2 Gladys Bamane 1989 Spårvägens FK 25,00    
3 Emelie Svensson 1989 Ullevi FK 25,28    
4 Sofia Hellberg-Jonsen 1989 Hammarby IF 25,34    
5 Josefin Palm 1994 Gefle IF 25,71    
6 Rebecca Larsson 1994 Hässelby SK 25,89    
KS 400 m 1  
             
1 Linda Frödin-Glad 1993 Gefle IF 57,12    
2 Vendela Mindelöf 1992 Hässelby SK 58,41    
3 Lovisa Lindh 1991 Ullevi FK 59,27    
4 Caroline Tegel 1990 IF Göta 61,06    
5 Lisa Naucler 1984 Hammarby IF 61,24    
6 Hanna Palmgren 1988 Spårvägens FK 61,92    
KS 800 m 1  
             
1 Abeba Aregawi 1990 Hammarby IF 2,05,73    
2 Lovisa Lindh 1991 Ullevi FK 2,11,61    
3 Lisa Forsberg 1989 Spårvägens FK 2,11,77    
4 Samia Adan 1990 Hässelby SK 2,23,65    
5 Caroline Andersson 1992 IF Göta 2,31,68    
  Betty Strandberg 1995 Gefle IF DNS    
KS 1 500 m 1  
             
1 Abeba Aregawi 1990 Hammarby IF 4,28,24    
2 Hanna Bartholomew 1983 Hässelby SK 4,36,60    
3 Nathalie Rohlén 1990 Spårvägens FK 4,37,37    
4 Elin Svensson 1997 Ullevi FK 5,02,64    
5 Mathilda Lundmark 1990 Gefle IF 5,17,11    
6 Kristin Edqvist-Servold 1993 IF Göta 6,05,62    
KS 5 000 m 1  
             
1 Malin Liljestedt 1980 Spårvägens FK 17,10,76    
2 Louise Wiker 1978 Hässelby SK 17,11,20    
3 Charlotte Karlsson 1984 Hammarby IF 17,27,78    
4 Karin Nilsson   Ullevi FK 18,41,55    
5 Elin Pöllö 1991 Gefle IF 19,21,63    
6 Emma Nordling 1983 IF Göta 19,51,85    
KS 100 mh 1  
        Vind: +2.2    
1 Maryann Andreasson 1992 IF Göta 14,08    
2 Lena Berntsson 1978 Ullevi FK 14,27    
3 Charlotte Skogström 1993 Hässelby SK 14,39    
4 Madeleine Eriksson 1993 Gefle IF 14,74    
5 Sabina Sandberg 1993 Spårvägens FK 15,00    
  Emma Fredriksson 1991 Hammarby IF DNS    
KS 400 mh 1  
             
1 Louise Martin 1987 Hässelby SK 62,07    
2 Nuulu Ndiwabene 1984 Spårvägens FK 63,21    
3 Madeleine Eriksson 1993 Gefle IF 63,78    
4 Jennifer Czerapowicz 1993 Ullevi FK 63,82    
5 Amanda Nilsson 1993 Hammarby IF 64,12    
6 Therese Lindhe 1991 IF Göta 67,29    
KS 1 500 m hinder 1  
             
1 Cecilia Norrbom 1988 Spårvägens FK 4,53,39    
2 Maria Larsson 1994 Ullevi FK 5,01,55    
3 Astrid Rosvall 1997 Hässelby SK 5,10,14    
4 Julia Wangenheim 1984 Hammarby IF 5,40,05    
5 Therese Lindhe 1991 IF Göta 5,46,89    
6 Stina Jansson 1994 Gefle IF 5,51,12    
KS Höjd 1  
             
1 Victoria Dronsfield 1991 IF Göta 179    
2 Jessica Samuelsson 1985 Hässelby SK 170    
3 Sabina Sandberg 1993 Spårvägens FK 170    
4 Caroline Andersson 1993 Gefle IF 167    
5 Pernilla Hansson 1998 Hammarby IF 159    
6 Ellen Ekholm 1996 Ullevi FK 154    
KS Stav 1  
             
1 Angelica Bengtsson 1993 Hässelby SK 425    
2 Malin Dahlström 1989 Ullevi FK 398    
3 Klara Vegerfors 1980 Spårvägens FK 388    
4 Denise Eriksson 1995 Gefle IF 315    
5 Madeleine Rossi 1995 Hammarby IF 280    
6 Minna Svärd 1998 IF Göta 280    
KS Längd 1  
             
1 Linda Bergh 1989 Hässelby SK 604   +2,1 565 +0,3
2 Angelica Ström 1981 Gefle IF 596   +1,9  
3 Amber Helminski 1996 Ullevi FK 538   +0,3  
4 Ellinor Bill 1995 Hammarby IF 537   -0,9  
5 Maryann Andreasson 1992 IF Göta 535   +1,4  
6 Jenny Isgren 1981 Spårvägens FK 509   +1,9  
KS Tresteg 1  
             
1 Lynn Johnson 1994 Ullevi FK 13,46   +2,0  
2 Angelica Ström 1981 Gefle IF 13,07   +1,0  
3 Jenny Isgren 1981 Spårvägens FK 11,89   +1,2  
4 Jasmin Sabir 1992 Hammarby IF 11,86   +0,3  
5 Sofie Skoog 1990 IF Göta 11,29   +2,7 11,05 +0,1
6 Sofia Johnsson 1994 Hässelby SK 10,82   +1,3  
KS Kula 1  
             
1 Jessica Samuelsson 1985 Hässelby SK 14,69    
2 Sandra Andersson 1990 Ullevi FK 13,16    
3 Jenny Davidsson 1988 Hammarby IF 12,65    
4 Agnes Larsson 1997 IF Göta 12,25    
5 Julia Wiberg 1992 Spårvägens FK 11,55    
6 Sandra Törnros 1995 Gefle IF 11,48    
KS Diskus 1  
             
1 Julia Wiberg 1992 Spårvägens FK 50,16    
2 Elinor Forssander 1988 Ullevi FK 46,97    
3 Nadia Shirafkan-Nejad 1995 IF Göta 44,31    
4 Mathilda Åström 1995 Gefle IF 40,14    
5 Ida Storm 1992 Hässelby SK 35,52    
6 Sandra Höckerstrand 1990 Hammarby IF 27,09    
KS Slägga 1  
             
1 Tracey Andersson 1984 Ullevi FK 67,56    
2 Josefin Berg 1985 IF Göta 64,63    
3 Ida Storm 1992 Hässelby SK 60,97    
4 Anneli Ståhl 1990 Spårvägens FK 55,72    
5 Freja Liljedahl 1994 Gefle IF 52,84    
6 Elina Almström 1991 Hammarby IF 42,62    
KS Spjut 1  
             
1 Annika Petersson 1979 Gefle IF 49,49    
2 Emelie Larsson 1991 Ullevi FK 49,03    
3 Elisabeth Höglund 1990 IF Göta 47,91    
4 Isabell Gradin 1988 Hässelby SK 42,92    
5 Sophie Jensen 1992 Spårvägens FK 36,61    
6 Emma Fredriksson 1991 Hammarby IF 26,06    

© Arena 2.0, RunPro Systems

Grupper: