Preliminärt tidsprogram

488

Prel. Tidsprogram LAG SM Friidrott SM veckan 2018

OBS tidsprogram uppdaterat 20180703 nya tider för M stav och K stav

Tekniskt möte / Lagledarmöte kl. 12.40 i anslutning till IFK;s kansli

Tid                                      Löpning                               Hopp                                 Kast

14.20                                                                                                                M/K Slägga

14.25                                                                             M Stav

14.35                                                                           K Tresteg

14.45                                                                            M Höjd

14.50                                 K 400m häck

15.05                                 M 400m häck

15.20                                 M 100m

15.30                                 K 100m

15.45                                 K 3000m hinder               M Längd

16.05                                 M 3000m hinder                                                       M/K Diskus

16.20                                 M 200m

16.30                                 K 200m

16.45                                 K 800m

16.50                                                                            K Stav

16.55                                 M 800m

17.00                                                                            K Längd

17.05                                 K 5000m

17.20                                                                            K Höjd

17.30                                 M 5000m

17.50                                                                                                                    M/K Spjut

17.55                                 K 100m häck

18.00                                                                                                                     M/K Kula

18.10                                 M 110m häck                  M Tresteg

18.30                                 K 400m

18.40                                 M 400m

18.50                                 K 1500m

19.00                                 M 1500m

19.10                                 K 4x100m

19.20                                 M 4x100m

Grupper: