Startlista

 Uppdaterad 20131024 klockan 22:00

Startlista SM-JSM-USM-VSM terräng, Falun 2013-10-26--27
                     
Män 4000m 20131026 kl 14.10          
44       Anders Soovik 1976       Kongahälla AIK
83       Linus Persson 1990       Nordanstigs FI
98       Anton Danielson 1990       GoIF Tjalve
99       Oskar Danielson 1988       GoIF Tjalve
102       Rickard Emilsson 1989       GoIF Tjalve
104       Alexander Holm 1992       GoIF Tjalve
127       John Foitzik 1991       Spårvägens FK
129       Alexander Palm 1993       Spårvägens FK
130       Robin Leandersson 1988       Spårvägens FK
133       Alexander Holmblad 1994       Spårvägens FK
135       Johan Svensson 1989       Spårvägens FK
137       Karim Mohammadi 1989       Spårvägens FK
138       Henrik Jacobsson 1988       Spårvägens FK
139       Marcus Gustafsson 1988       Spårvägens FK
142       Fredrik Uhrbom 1977       Spårvägens FK
162       Daniel  Lundgren 1985       Turebergs FK
165       Erik  Widing 1987       Turebergs FK
178       Daniel  Berggren  1987       Trollhättans IF
184       Musael Temesghen 1982       Hälle IF
186       Ababa Lama 1993       Hälle IF
188       Daniel  Lundh 1983       Hälle IF
190       Patrik Andersson 1986       Hälle IF
201       Anton  Bengtsson 1989       Stenungsunds Friidrott
203       Martin  Stjernlöf 1987       Eskilstuna Friidrott
231       Jonas  Wahl Sjöman 1993       Bromma IF
250       Abdikadir  Abdi 1987       Ullevi FK
287       Björn  Hammar 1992       Sävedalens AIK
289       Elias Johansson 1992       Sävedalens AIK
290       Albert Mollén 1985       Sävedalens AIK
291       William Lind 1985       Sävedalens AIK
319       Jonatan Alvaeus 1990       Upsala IF
320       Johan Lindberg 1980       Upsala IF
350       Nacerddine Halil 1988       Hässelby SK
352       Oscar Majling 1986       Hässelby SK
354       Haben Idris 1987       Hässelby SK
356       Andreas Åhwall 1989       Hässelby SK
358       Henry Gross 1985       Hässelby SK
362       Adil Bouafif 1979       Hässelby SK
364       Johnny Purvis 1988       Hässelby SK
411       Jonas  Linderholm 1988       Huddinge AIS
414       Mika Repo 1978       Huddinge AIS
432       Johan Hydén 1989       Hammarby Friidrott
440       Martin  Lundqvist 1990       IK Sisu Nässjö
460       Anders Kleist 1980       IK Akele
485       Napoleon Solomon 1994       Fredrikshofs FIF
495       Fredrik Johansson 1986       IFK Växjö
514       Johan Samuelsson 1989       Falu IK
516       Pontus Karlström 1990       Falu IK
519       Daniel Lindholm 1980       Falu IK
518       Pontus Björklund 1972       Falu IK
19       Simon Sätterström 1996       IG Bollnäs
528       Lars  Södergård 1983       Vallentuna FK
545       Daniel Gleimar 1992       Turebergs FK
548       Adam  Lindström 1993       Hässelby SK
549       Emil Mårtensson 1992       Hässelby SK
550       Adam  Bills  1993       Hässelby SK
578       Jan Westerberg 1980       IFK Umeå
626       Rasmus Grelsson 1988       Trångsvikens IF
627       Martin  Regborn 1992       KFUM Örebro Friidrott
629       Robin Lindgren 1990       Örgryte IS Friidrott
632       Joakim Johansson 1990       Örgryte IS Friidrott
641       Jakob Lööf 1985       Åhus FIK
647       Erik Ottosson 1982       Trångsvikens IF
655       Yavar Biranvand 1990       Run 4 Fun LK
                     
Män 12000m 20131027 kl 14.25          
22       Johan Hellman 1979       Strömstad Löparklubb
23       Björn  Martinsson 1988       Strömstad Löparklubb
24       Johan Larsson 1983       Strömstad Löparklubb
25       Mikael Ekwall 1989       Strömstad Löparklubb
37       Mika  Sällinen 1983       Ununge IF
45       Anders Soovik 1976       Kongahälla AIK
84       Linus Persson 1990       Nordanstigs FI
95       Elias Björnson 1988       Spring Åmål
100       Oskar Danielson 1988       GoIF Tjalve
101       Olle Kalered 1990       GoIF Tjalve
103       Rickard Emilsson 1989       GoIF Tjalve
131       Robin Leandersson 1988       Spårvägens FK
134       Jens  Nielsen 1983       Spårvägens FK
143       Fredrik Uhrbom 1977       Spårvägens FK
155       Clas  Jansson 1982       Kvarnsvedens GoIF
179       Daniel  Berggren  1987       Trollhättans IF
185       Musael Temesghen 1982       Hälle IF
187       Ababa Lama 1993       Hälle IF
191       Patrik Andersson 1986       Hälle IF
200       Rickard Claesson 1983       IK Hakarpspojkarna
204       Abraham Adhanom 1977       Eskilstuna Friidrott
212       Simon Hodler 1987       IFK Mora
248       Fredrik Johansson 1985       Ullevi FK
249       Johan Strand 1987       Ullevi FK
251       Abdikadir  Abdi 1987       Ullevi FK
252       Andreas Höyje 1984       Ullevi FK
351       Nacerddine Halil 1988       Hässelby SK
353       Oscar Majling 1986       Hässelby SK
355       Haben Idris 1987       Hässelby SK
357       Andreas Åhwall 1989       Hässelby SK
359       Henry Gross 1985       Hässelby SK
361       Niklas Andersson 1978       Hässelby SK
363       Adil Bouafif 1979       Hässelby SK
365       Johnny Purvis 1988       Hässelby SK
400       David Nilsson 1987       Högby IF
425       Filip  Segerberg 1990       Hammarby Friidrott
426       Jesper Hamrin 1990       Hammarby Friidrott
433       Johan Hydén 1989       Hammarby Friidrott
438       Erik Rost 1985       Edsbyns IF Friidrott
441       Martin  Lundqvist 1990       IK Sisu Nässjö
467       Lukas  Melander 1990       KFUM Örebro Friidrott
486       Napoleon Solomon 1994       Fredrikshofs FIF
489       Niklas Sydow 1980       Fredrikshofs FIF
490       Fredrik Kronander 1973       Fredrikshofs FIF
491       Linus Holmsäter 1984       Fredrikshofs FIF
496       Fredrik Johansson 1986       IFK Växjö
515       Johan Samuelsson 1989       Falu IK
517       Pontus Karlström 1990       Falu IK
520       Daniel Lindholm 1980       Falu IK
189       Daniel  Lundh 1983       Hälle IF
461       Anders Kleist 1980       IK Akele
529       Lars  Södergård 1983       Vallentuna FK
541       Ola Nyberg 1987       OK Orion
546       Andreas Jansson 1996       Hässelby SK
579       Jan Westerberg 1980       IFK Umeå
598       Hans Edvardsson 1974       FK Studenterna
599       Björn  Englund 1983       FK Studenterna
600       Andreas McConville 1981       FK Studenterna
601       Fredrik Robertsson 1980       FK Studenterna
602       Martin  Ronnerstedt 1985       FK Studenterna
603       Anders Söderlund 1980       FK Studenterna
622       Sverker Norlander 1984       Dalregementets IF
630       Robin Lindgren 1990       Örgryte IS Friidrott
631       Andreas Åkesson 1990       Örgryte IS Friidrott
633       Joakim Johansson 1988       Örgryte IS Friidrott
634       Johan Carlsson 1987       Örgryte IS Friidrott
648       Erik Ottosson 1982       Trångsvikens IF
                     
M22 8000m 20131027 kl 12.50          
343       Rickard Gunnarsson 1991       Hässelby SK
344       Adam  Lindström 1993       Hässelby SK
345       Emil Mårtensson 1992       Hässelby SK
346       Adam  Bills  1993       Hässelby SK
401       Anton Rehn 1992       Högby IF
402       Gustav Milesson 1992       Högby IF
416       Michale Alemayoh 1992       Hammarby Friidrott
427       Niklas Jonsson 1992       Hammarby Friidrott
428       Nils Spetz 1991       Hammarby Friidrott
429       John Börjesson 1992       Hammarby Friidrott
430       Christoffer Åkesson 1991       Hammarby Friidrott
431       Patrik Nilsson 1991       Hammarby Friidrott
447       Matan Mohamed 1993       IK Akele
448       David Karlsson 1992       IK Akele
464       Linus Rosdal 1992       KFUM Örebro Friidrott
465       Albin  Olausson 1992       KFUM Örebro Friidrott
466       Martin  Regborn 1992       KFUM Örebro Friidrott
468       Said Nur 1993       Malmö AI
473       Jonas  Leandersson 1991       Malmö AI
474       Henrik Petersson 1993       Malmö AI
475       Håkan  Carlberg 1992       Malmö AI
494       Emil Pettersson 1992       Högby IF
524       Oscar Carlsson 1991       Apladalens LK
49       Tobias Wallin 1991       Dalregementets IF
66       Linus Wirén 1993       SOK Knallen
105       Alexander Holm 1992       GoIF Tjalve
126       John Foitzik 1991       Spårvägens FK
128       Alexander Palm  1993       Spårvägens FK
151       Emil Svensk 1993       Kvarnsvedens GoIF
161       Daniel Gleimar 1992       Turebergs FK
163       Erik  Norrbom 1993       Turebergs FK
164       Albin  Sjöblom 1993       Turebergs FK
196       Julius Strömberg 1992       Hälle IF
226       André Ragnelind 1991       IF Göta Karlstad
229       Martin  Svanborg 1991       Bromma IF
236       Marcus Wearme 1991       Ullevi FK
288       Björn  Hammar 1992       Sävedalens AIK
635       Carl Senorski 1993       Örgryte IS Friidrott
656       Simon Sveder 1992       Hällefors LK
                     
P19 6000m 20131027 kl 11.30          
7       Markus Bohman 1994       IF Linnéa
34       Weldemariam Haile 1995       Ludvika FFI
68       Tobias Andervang 1995       IK Ymer Friidrott
92       David Fridell 1994       Stensjöns IF
97       Ludvig Danielson 1995       GoIF Tjalve
114       Linus Gustavsson 1994       Spårvägens FK
117       Oliver Langselius 1995       Spårvägens FK
132       Alexander Holmblad 1994       Spårvägens FK
233       Joel Zackrisson 1994       Ullevi FK
234       Benjamin Axyol 1995       Ullevi FK
237       Hampus Börjesson 1994       Ullevi FK
238       Christopher Nilssson 1994       Ullevi FK
403       Ken Slättengren 1995       Högby IF
409       Otto Kingstedt 1994       Huddinge AIS
417       Alex Torgersson 1994       Hammarby Friidrott
418       Gustaf Lidfeldt 1995       Hammarby Friidrott
419       Patrick Claesson 1994       Hammarby Friidrott
462       Abshir Aweys 1995       KFUM Örebro Friidrott
484       Napoleon Solomon 1994       Fredrikshofs FIF
493       Emil Svensson 1994       Åsarna IK
176       Rickard Karlsson 1994       Trollhättans IF
225       Anton Nilsson 1994       IF Göta Karlstad
256       Ludvig Danielsson 1995       GoIF Tjalve
286       Jakob Fogelklou 1994       Sävedalens AIK
300       Alexander  Nilsson 1995       Mölndals AIK
301       David Nilsson 1994       Mölndals AIK
302       Jonathan Weichbrodt 1994       Mölndals AIK
303       Adrian Eriksson 1995       Mölndals AIK
304       Matz Larsson 1994       Mölndals AIK
316       Jesper Bokefors 1994       Upsala IF
317       Simon Ågren 1994       Upsala IF
318       Axel James 1994       Upsala IF
538       Ali Pirgholizadeh 1994       Eskilstuna Friidrott
555       Kevin Hermansson 1995       Trollhättans FIK
595       Martin  Hammar 1995       Rånäs 4H
596       Hugo Lindell 1995       Rånäs 4H
597       David Sjöblom 1995       Rånäs 4H
608       Samuel Lundell Vakkuri 1995       Enhörna IF
618       Fredrik Regborn 1995       Glanshammars IF
623       Hasan Mohamuud Huseen 1995       Gefle IF
636       Jakob Ranglin Grissler 1995       Örgryte IS Friidrott
637       Awet Mengstaeb 1995       Örgryte IS Friidrott
638       Karl Modig 1995       Örgryte IS Friidrott
654       Jens Petrusson 1994       Ullevi FK
                     
P17 4000m 20131026 kl 16.30          
27       Mohammed Loukili 1996       IFK Lidingö
59       Maximilian Markl 1996       IK Westmannia
70       Archie Casteel 1996       Hellas FK
85       Adrian Hellman 1996       Nordanstigs FI
110       Wille Levay 1996       Spårvägens FK
116       Elias Andersson 1996       Spårvägens FK
315       Björn  Seifert 1996       Upsala IF
483       Mahad Abdulahi 1996       Fredrikshofs FIF
523       Filip  Wendelin 1996       IFK Sala
224       Gustaf Eklund 1996       IF Göta Karlstad
281       Vidar Johansson 1996       Sävedalens AIK
283       Gustaf Stensjö 1996       Sävedalens AIK
284       Daniel Bucht 1996       Sävedalens AIK
285       Karl Wallén 1996       Sävedalens AIK
305       August Palmqvist 1996       Mölndals AIK
306       Johan Lindgren 1996       Mölndals AIK
337       Martin  Herbert 1996       Hässelby SK
338       Filip  Artursson 1996       Hässelby SK
339       Andreas Jansson 1996       Hässelby SK
420       Abdi  Yusuf 1996       Hammarby Friidrott
556       Martin  Axelsson 1996       Trollhättans FIK
559       Joakim Ekström 1996       Ärla IF
575       Carl Valjus 1996       Glanshammars IF
                     
P16 4000m 20131026 kl 16.30          
20       Marcus Nilsson 1997       Luleå Friidrottsförening
26       Erik Lagerlöf 1997       IFK Lidingö
28       Sixten Hillerhag 1997       IFK Lidingö
36       Elias Tholén 1997       Ununge IF
71       Dennis Olsson 1997       Hellas FK
74       Christoffer Lindberget 1997       Älvdalens IF 
109       Emil Danielsson 1997       Dala Järna IK
111       Gustav Nordling 1997       Spårvägens FK
112       Olof Nordling 1997       Spårvägens FK
115       Valdemar Crispin 1997       Spårvägens FK
336       Edwin Andersson 1997       Hässelby SK
388       Oskar Rosenlund 1997       Björnstorps IF
435       Pontus Hagman 1997       Västerås FK
436       Christoffer Hagman 1997       Västerås FK
446       Martin  Wuopio 1997       IK Akele
463       Abdiqani Khadar 1997       KFUM Örebro Friidrott
472       Adelegn Zewdu 1997       Malmö AI
197       Jacob Lidman 1997       Hälle IF
223       Egil Simes 1997       IF Göta Karlstad
254       Lucas Brandt 1997       IS Göta Helsingborg
278       Isac Larsson 1997       Sävedalens AIK
279       Andreas Kramer 1997       Sävedalens AIK
280       Gustav  Olsson 1997       Sävedalens AIK
307       Daniel  Eriksson 1997       Mölndals AIK
308       Filip  Wadman 1997       Mölndals AIK
314       Erik Djurberg 1997       Upsala IF
382       Anton Wretström 1997       SK Graal
577       Gebremeskel Elias 1997       IFK Umeå
                     
P15 4000m 20131026 kl 15.35          
29       Simon Sundström 1998       IFK Lidingö
30       Måns Tivenius 1998       IFK Lidingö
31       Axel Alness Borg 1998       IFK Lidingö
38       Martin  Johansson 1998       Korsnäs IF
55       Alexander Karlsson 1998       Källbottens IK
58       Benjamin Eklund 1998       IK Westmannia
235       Suldan Hassan 1998       Ullevi FK
325       Rickard Karlsson 1998       Hässelby SK
326       Jacob Nystedt 1998       Hässelby SK
327       Fabian Olsson 1998       Hässelby SK
415       Stefan Stojanovic 1998       Huddinge AIS
434       Christoffer Ahl 1998       Hammarby Friidrott
445       Albin  Carlsson 1998       IK Akele
469       Warsame Hassan 1998       Malmö AI
470       Alexander Åkesson 1998       Malmö AI
471       Elias Cittero 1998       Malmö AI
277       Leo Magnusson 1998       Sävedalens AIK
309       Sebastian Nilsson 1998       Mölndals AIK
310       Markus Bredberg 1998       Mölndals AIK
311       Johan Lamm 1998       Mölndals AIK
313       Karl Ingard 1998       Upsala IF
536       Lukas  Mårtensson 1998       IF Udd
543       Fredrik Andersson 1998       Sollefteå GIF Friidrott
560       Linus Lillsjö 1998       Ärla IF
607       Marcus Häggh 1998       Enhörna IF
                     
M35 8000m 20131026 kl 13.15          
3       Björn  Jonsson 1978       Runday IF
192       Robert Westman 1977       Hälle IF
195       Joakim Nätth 1974       Hälle IF
6       Martin  Jansson 1976       Axa Sports Club
46       Anders Soovik 1976       Kongahälla AIK
48       Clas Björling 1978       Dalregementets IF
60       Patrik Wrigfeldt 1978       SOK Knallen
76       Tommy Karlsson 1977       Ulrika IK
77       Kenneth Löfman 1975       IKJ Haninge
144       Fredrik Uhrbom 1977       Spårvägens FK
148       Daniel Norberg 1978       Spårvägens FK
193       Niklas Tollesson 1977       Hälle IF
209       Jonas  Buud 1974       IFK Mora
360       Niklas Andersson 1978       Hässelby SK
293       Mikael  Alfredsson 1975       Wedevågs IF
442       Fredrik Lundqvist 1977       IK Sisu Nässjö
588       Janne Holmén 1977       Rånäs 4H
589       Stefan Flodin 1977       Rånäs 4H
590       Christian Dahlman 1975       Rånäs 4H
591       Liutauras Bilevicius 1975       Rånäs 4H
592       Fritjof Fagerlund 1974       Rånäs 4H
619       Markus Ström 1977       Dala-Järna IK
530       Tomas Jennerstål 1974       Vallentuna FK
                     
M40 8000m 20131026 kl 13.15          
215       Fredrik Eriksson 1970       IF Göta Karlstad
405       Jonas  Ullberg 1971       IFK Mora
410       Martin  Larsson 1971       Huddinge AIS
413       Jonas  Rehn 1972       Huddinge AIS
522       Johan  Dahl  1971       Högbo AIK
15       Rickard Westergren 1971       IK Wilske
149       Jonas  Birgerson 1969       Kvarnsvedens GoIF
194       Erik  Framme 1973       Hälle IF
227       Malcolm Chapman 1971       IF Göta Karlstad
384       Mikael Östlund 1970       Borlänge Löparklubb
502       Mikael Berg 1970       Riviera Friidrott
531       Fredrik Sohlberg 1972       Vallentuna FK
565       Mounir Touzani 1969       Hemlingby LK
593       Per Jemth 1971       Rånäs 4H
615       Niclas Sjögren 1971       Enhörna IF
650       Fredrik Skagervik 1971       IFK Skövde FIK
                     
M45 8000m 20131026 kl 13.15          
50       Stefan Wallin 1967       Dalregementets IF
160       Börje  Holst 1966       Borlänge Löparklubb
206       Sune Brändholm 1967       Sälens IF
208       Johan  Gustafsson 1968       IFK Mora
214       Leif Sjöström 1968       IF Göta Karlstad
228       Dan Carlsson 1965       IF Göta Karlstad
412       Anders Rehn 1966       Huddinge AIS
535       Roland Mårtensson 1966       Karlshamns SK
616       Ulf Johansson 1967       Enhörna IF
544       Janne Johnsson 1964       Ess LK
                     
M50 8000m 20131026 kl 13.15          
397       Arne Mårtensson 1960       Björnstorps IF
67       Lars Andervang 1963       IK Ymer Friidrott
166       Patrik Broberg 1963       Borlänge Löparklubb
202       Tomas Bengtsson 1963       Stenungsunds Friidrott
207       Thomas  Sparr 1963       IFK Mora
216       Per-Anders Ottersten 1961       IF Göta Karlstad
255       BG Nilensjö 1963       IS Göta Helsingborg
321       Per  Öberg 1961       Hofors LK
396       Alf Ek 1960       Björnstorps IF
566       Mats Carlsson 1959       Hemlingby LK
576       Torbjörn Harring 1959       Stennäsets IF
594       Martti Mustonen 1960       Rånäs 4H
617       Sune Södergrann 1960       IF Linnéa
652       Fredrik Arthursson 1963       Hässelby SK
                     
M55 8000m 20131026 kl 13.15          
80       Hans-Åke Persson 1957       Nordanstigs FI
158       Peter Jaktlund 1955       Borlänge Löparklubb
292       Bo Melén 1957       Sävedalens AIK
567       Kenneth Nyberg 1958       Hemlingby LK
568       Göran Lindqvist 1957       Hemlingby LK
507       Nils-Peter Kling 1954       Falu IK
644       Lars-Erik Liljebäck 1958       Hammarby IF Friidrottsförening
                     
M60 4000m 20131026 kl 12.30          
81       Hans  Johansson 1949       Nordanstigs FI
82       Sonny Palmquist 1952       Nordanstigs FI
398       Bo Andersson 1952       Björnstorps IF
404       Carl-Gustaf Nilsson 1952       Högby IF
488       Bo Bertilsson 1953       Fredrikshofs FIF
505       Benny Östlund 1952       Borlänge Löparklubb
159       Jörgen Thorsell 1952       Borlänge Löparklubb
175       Magnus  Bergh 1949       Heleneholms IF
180       John Skyttmark 1951       Offerdals SK
322       Per Erik Boman 1953       Hofors LK
540       Dan Larsson 1952       Borlänge Löparklubb
569       Jan Pettersson 1951       Hemlingby LK
                     
M65 4000m 20131026 kl 12.30          
449       Sven-Åke Persson 1944       IK Akele
451       Åke Palmqvist 1946       IK Akele
503       Lennart Olsson 1948       Korsnäs IF
12       Lasse Svidén 1945       Hammarby Friidrott
17       Hans Eriksson 1948       Eksjö Södra IK
42       Ingemar Oskarsson 1947       Säters IF
525       Mats Fredriksson 1946       Malungs Skid och Friidrottsklubb
532       Björn  Sunesson 1948       Vallentuna FK
558       Tommy Ericsson 1947       LK Nyköpings Runners
570       Kjell Björk 1946       Hemlingby LK
                     
M70 4000m 20131026 kl 12.30          
94       Åke Leverin 1939       Väsby IK Friidrott
399       Björn  Sporsén 1943       Mälarhöjdens IK
439       Lars Dennevi 1942       LK Nyköpings Runners
56       Ola Turtola 1943       Värmdö IF
205       Erik-Åke Tranberg 1941       Sälens IF
381       Stig Jonsson 1943       Kisa SK
533       Arne Lekström 1942       Vallentuna FK
571       Per Wennberg 1943       Hemlingby LK
                     
M75 4000m 20131026 kl 12.30          
492       Nils-Rune Andersson 1938       Kopparbergs IF
14       Tord Johansson 1936       Filipstads IF
572       Pentti Luomalla 1938       Hemlingby LK
651       Göte Ivarsson 1937       IFK Skövde FIK
                     
M80 4000m 20131026 kl 12.30          
47       Eric Berglund 1932       Vallsta SK
573       Arne Pettersson 1933       Hemlingby LK
                     
Kvinnor 4000m 20131026 kl 14.35          
87       Zara Lundgren 1987       Nordanstigs FI
93       Karin Vemhäll 1984       Dalaportens OL
106       Frida Aspnäs 1987       GoIF Tjalve
120       Cecilia Norrbom 1988       Spårvägens FK
122       Helene Malmkvist 1983       Spårvägens FK
124       Lisa Forsberg 1989       Spårvägens FK
125       Natahlie Rohlén 1990       Spårvägens FK
136       Elina Johansson 1989       Spårvägens FK
140       Petra Kindlund 1985       Spårvägens FK
150       Carolina  Olsson  1979       Kvarnsvedens GoIF
168       Emma Jäger 1979       Fredrikshofs FIF
170       Jessica Lind 1981       Fredrikshofs FIF
172       Kajsa Friström 1965       Fredrikshofs FIF
182       Linn Nilsson 1990       Hälle IF
198       Meraf Bahta 1989       Hälle IF
210       Louise Bergfeldt 1987       IFK Mora
242       Charlotta Fougberg 1985       Ullevi FK
246       Karin Nilsson 1982       Ullevi FK
272       Elin Borglund 1991       Sävedalens AIK
273       Klara Bodinsson 1990       Sävedalens AIK
275       Sara Holmgren 1990       Sävedalens AIK
366       Louise Wiker  1979       Hässelby SK
368       Madeleine Larsson 1981       Hässelby SK
370       Josephine Ambjörnsson 1983       Hässelby SK
372       Jenny Nilsson 1987       Hässelby SK
376       Kajsa  Petersson 1981       Hässelby SK
377       Lena Eliasson 1981       Hässelby SK
385       Caroline Erlingson 1986       Ängelholms IF
452       Alva Olsson 1989       IK Akele
454       Sofia Salomonsson 1989       IK Akele
456       Cecilia Kleist 1982       IK Akele
458       Karin Elf 1980       IK Akele
510       Tove Alexandersson 1992       Falu IK
526       Dace Landström 1983       Vallentuna FK
547       Sarah  Lahti 1995       Hässelby SK
580       Ulrika Flodin 1975       Rånäs 4H
582       Inga Kazlauskaite 1977       Rånäs 4H
584       Charlotte Lewis 1979       Rånäs 4H
609       Sara Jelvegård 1989       Enhörna IF
621       Terese Friman 1984       Glasrikets RC
4       Kristin Björfeldt 1991       IK Akele
16       Diana  Törnblom 1992       Västmanlands Handikappidrottsförbund
18       Linnea Gulding 1994       Söderhamns IF
624       Ida Svensson 1994       Trångsvikens IF
639       Ronja Fjellner 1989       Örgryte IS Friidrott
645       Lisa Öberg 1988       Hälle IF
                     
Kvinnor 8000m 20131027 kl 13.35          
2       Karolina Tjernberg 1994       Helsingborgs Löparklubb
62       Annelie Johansson 1978       SOK Knallen
63       Camilla Frejd 1985       SOK Knallen
64       Hanna Dickér 1992       SOK Knallen
65       Hanna Hoof 1987       SOK Knallen
73       Irina Nyberg 1983       Hellas FK
79       Sandra Södergren 1989       FIF Gnistan 
88       Åsa Lundberg 1977       Nordanstigs FI
89       Zara Lundgren 1987       Nordanstigs FI
107       Frida Aspnäs 1987       GoIF Tjalve
121       Cecilia Norrbom 1988       Spårvägens FK
123       Helene Malmkvist 1983       Spårvägens FK
141       Petra Kindlund 1985       Spårvägens FK
157       Åsa Wiklund 1988       Sportsgym SC
169       Emma Jäger 1979       Fredrikshofs FIF
171       Jessica Lind 1981       Fredrikshofs FIF
173       Kajsa Friström 1965       Fredrikshofs FIF
183       Linn Nilsson 1990       Hälle IF
199       Meraf Bahta 1989       Hälle IF
211       Louise Bergfeldt 1987       IFK Mora
232       Therese  Nordström 1977       Ullevi FK
243       Charlotta Fougberg 1985       Ullevi FK
244       Therese  Olin 1982       Ullevi FK
245       Katharina Åström 1971       Ullevi FK
247       Karin Nilsson 1982       Ullevi FK
274       Klara Bodinsson 1990       Sävedalens AIK
276       Sara Holmgren 1990       Sävedalens AIK
335       Isabelle Brauer 1996       Hässelby SK
367       Louise Wiker  1979       Hässelby SK
369       Madeleine Larsson 1981       Hässelby SK
371       Josephine Ambjörnsson 1983       Hässelby SK
373       Jenny Nilsson 1987       Hässelby SK
375       Gabriella Samuelsson 1987       Hässelby SK
386       Caroline Erlingson 1986       Ängelholms IF
453       Alva Olsson 1989       IK Akele
455       Sofia Salomonsson 1989       IK Akele
457       Cecilia Kleist 1982       IK Akele
459       Karin Elf 1980       IK Akele
476       Maria Sandström 1990       Malmö AI
477       Louise Nilsson 1986       Malmö AI
527       Dace Landström 1983       Vallentuna FK
537       Anna Mårsell 1976       Falu IK
551       Kajsa  Petersson 1981       Hässelby SK
552       Lena Eliasson 1981       Hässelby SK
581       Ulrika Flodin 1975       Rånäs 4H
583       Inga Kazlauskaite 1977       Rånäs 4H
585       Charlotte Lewis 1979       Rånäs 4H
604       Frida Lundén 1984       FK Studenterna
605       Gloria Vinstedt 1983       FK Studenterna
606       Ida Gudmundson 1982       FK Studenterna
610       Sara Jelvegård 1989       Enhörna IF
611       Hanna Windestam 1982       Enhörna IF
612       Fanni Gyurko 1987       Enhörna IF
613       Dorcas Cheserek 1987       Enhörna IF
614       Malin Klintefjord 1988       Enhörna IF
640       Ronja Fjellner 1989       Örgryte IS Friidrott
646       Lisa Öberg 1988       Hälle IF
                     
K22 6000m 20131027 kl 12.10          
90       Sara Carlzén 1993       Nordanstigs FI
113       Jennifer Asp  1991       Spårvägens FK
347       Lina Ailentalo 1992       Hässelby SK
348       Sanna Mustonen 1991       Hässelby SK
349       Josefine Soto Jansson 1993       Hässelby SK
387       Maja Pettersson 1992       OK Dacke
424       Julia Wangenheim 1992       Hammarby Friidrott
479       Karin Olsson 1992       Täby IS
480       Johanna Olsson 1991       Täby IS
481       Ida Holm  1993       Täby IS
509       Tove Alexandersson 1992       Falu IK
511       Emma Jansson 1991       Falu IK
512       Julia Forsmark 1993       Falu IK
513       Jenny Eriksson 1993       Falu IK
521       Michaela Hallqvist 1993       Falu IK
177       Emilia Olin 1993       Trollhättans IF
181       Johanna Appelryd 1993       Hälle IF
230       Erika Svanborg 1991       Bromma IF
270       Malin Strand 1993       Sävedalens AIK
271       Elin Borglund 1991       Sävedalens AIK
539       Emilie Cedervärn 1991       Ulricehamns OK
                     
F19 4000m 20131027 kl 11.00          
9       Isabell Norstedt 1995       IFK Helsingborg
10       Amanda Trense 1995       Östersunds GIF
40       Jessica Edlund 1995       Umedalens IF
43       Alice Kristiansen 1994       Tanums IF
52       Ida Nilsson 1995       Lidköpings IS
91       Maria Carlzén 1994       Nordanstigs FI
118       Katarina Waltre 1995       Spårvägens FK
119       Emma Fogelkvist 1995       Spårvägens FK
239       Sophia Geirup 1994       Ullevi FK
240       Evelina Hiltunen 1995       Ullevi FK
241       Minda Langmoen 1995       Ullevi FK
340       Astrid Berg 1995       Hässelby SK
341       Sarah  Lahti 1995       Hässelby SK
421       Ellen Narfgren 1994       Hammarby Friidrott
422       Stina Åberg 1994       Hammarby Friidrott
423       Anna Jonsson-Sundberg 1994       Hammarby Friidrott
444       Emma Löfqvist 1995       IK Akele
482       Josefine Malmborg 1994       Täby IS
213       Malin Nyström 1995       IFK Mora
267       Siri Ohrankämmen 1995       Sävedalens AIK
268       Jessica Bengtsson 1995       Sävedalens AIK
269       Kristina Sundström 1995       Sävedalens AIK
294       Evelina Beramand 1994       Mölndals AIK
342       Emma Bivstedth 1994       Hässelby SK
574       Lisa Bergdahl 1995       Glanshammars IF
625       Ida Svensson 1994       Trångsvikens IF
643       Moa Enmark 1994       Gefle IF
                     
F17 4000m 20131026 kl 16.00          
13       Madeleine Björlin-Delmar 1996       IFK Göteborg Friidrott
39       Angelica Strandberg 1996       IFK Umeå
69       Julia Ivehammar 1996       Linköpings GIF
334       Isabelle Brauer 1996       Hässelby SK
406       Linnéa Kjellström 1996       Hovslätts IK
437       Moa Rothman 1996       Västerås FK
478       Malin Börjesjö 1996       Sundbybergs IK
497       Maja Olsson 1996       IFK Växjö
508       Nicole Sörensen 1996       Falu IK
154       Andrea Gillström 1996       Kvarnsvedens GoIF
156       Alma  Pihlblad 1996       Högbo GIF
265       Linn Söderholm 1996       Sävedalens AIK
266       Malin Jonson 1996       Sävedalens AIK
295       Anna  Dahlsjö 1996       Mölndals AIK
296       Agnes Granberg 1996       Mölndals AIK
297       Johanna Andersson 1996       Mölndals AIK
298       Elvira Erixon 1996       Mölndals AIK
221       Kajsa Nyqvist 1996       IF Göta Karlstad
222       Moa Andersson 1996       IF Göta Karlstad
542       Moa Pettersson 1996       OK Dacke
642       Lovisa Keterlins 1996       SK Granan
                     
F16 4000m 20131026 kl 16.00          
1       Emma Andersson 1997       SK Graal
8       Vilma Karlström 1997       Hestra IF
21       Ida Tryggveson 1997       Bålsta IK
32       Cornelia Gårdmark 1997       IFK Lidingö
33       Louise Marmolin 1997       IFK Lidingö
35       Sofia Hultgren 1997       Ludvika FFI
53       Anna Nilsson 1997       Öresund FK
78       Hanna Södergren 1997       FIF Gnistan 
219       Emelina Schytser 1997       IF Göta Karlstad
443       Martha Engström-Boij 1997       IK Akele
498       Linn Bengtsson 1997       IFK Växjö
499       Alicia Kerrolf 1997       IFK Växjö
500       Clara Brogren 1997       IFK Växjö
504       Ebba Andersson 1997       Sollefteå GIF Friidrott
174       Ebba Simensen 1997       Brännans FF
220       Lovisa Pettersson 1997       IF Göta Karlstad
262       Alice Svantesson 1997       Sävedalens AIK
263       Ebba Svantesson 1997       Sävedalens AIK
264       Julia Jonson 1997       Sävedalens AIK
299       Elin Brink 1997       Mölndals AIK
328       Maja Sjöblom 1997       Hässelby SK
329       Emma Gustafsson 1997       Hässelby SK
330       Salina Kifleyesus 1997       Hässelby SK
331       Astrid Rosvall 1997       Hässelby SK
332       Hilda Hardel 1997       Hässelby SK
333       Klara Henriksson 1997       Hässelby SK
407       Hanna Bergström 1997       Huddinge AIS
553       Klara Mellqvist 1997       Sävedalens AIK
554       Ebba Björkqvist 1997       Sävedalens AIK
557       Sara Christiansson 1997       Trollhättans FIK
                     
F15 4000m 20131026 kl 15.05          
54       Chatrine Carlberg 1998       Öresund FK
72       Fanny Jonsson 1998       Hellas FK
75       Carolina Olsson 1998       Älvdalens IF 
108       Thea Boström 1998       GoIF Tjalve
261       Ida Hilmersson 1998       Sävedalens AIK
323       Anna Alm 1998       Hässelby SK
152       Nelly  Höglund 1998       Kvarnsvedens GoIF
153       Emma Larsson 1998       Kvarnsvedens GoIF
218       Lovisa Martinsson 1998       IF Göta Karlstad
257       Jonna Jungåker 1998       Korsnäs IF
258       Cornelia Karlsson 1998       Sävedalens AIK
259       Moa Carlsson 1998       Sävedalens AIK
260       Anna Bengtsson 1998       Sävedalens AIK
312       Helena Thim 1998       Upsala IF
324       Sofi Virk Reimers 1998       Hässelby SK
408       Erika Sandberg 1998       Huddinge AIS
620       Emma Jansson 1998       IK Westmannia
                     
K35 4000m 20131026 kl 12.00          
86       Åsa Lundberg 1977       Nordanstigs FI
389       Helena  Zander 1975       Björnstorps IF
390       Lotta Huselius 1974       Björnstorps IF
11       Helen Wesström 1974       Fredrikshofs FIF
61       Annelie Johansson 1978       SOK Knallen
145       Anja Lindberg  1976       Spårvägens FK
147       Rebecca Ringström 1977       Spårvägens FK
                     
K40 4000m 20131026 kl 12.00          
379       Karin Arthursson 1969       Hässelby SK
380       Anna-Katrin Nordanståhl 1971       Hässelby SK
391       Mia Havinder 1969       Björnstorps IF
501       Maria Lundgren 1972       IFK Växjö
146       Ann Björklund 1971       Spårvägens FK
217       Linda Take 1973       IF Göta Karlstad
                     
K45 4000m 20131026 kl 12.00          
378       Ingmarie Nilsson 1966       Hässelby SK
392       Bodil Mårtensson 1964       Björnstorps IF
561       Viveka Lindberg 1965       Hemlingby LK
562       Ulrica Cavallin 1967       Hemlingby LK
653       Mia Edwardsson 1966       Hässelby SK
                     
K50 4000m 20131026 kl 12.00          
96       Sussi Danielson 1962       GoIF Tjalve
394       Marie Olsson 1963       Björnstorps IF
41       Ann Drougge 1962       Säters IF
57       Karin Wåhlstedt 1960       Järvsö IF
167       Eva Larsson 1962       Borlänge Löparklubb
253       Berit Claesson 1961       Ullevi FK
393       Eva Ek 1960       Björnstorps IF
586       Åsa Mortensen 1960       Rånäs 4H
587       Lotta Frenander 1961       Rånäs 4H
                     
K55 4000m 20131026 kl 12.00          
383       Helen Pahverk 1958       LK Nyköpings Runners
506       Lilly Wizén 1955       FGF Gotland
                     
K60 4000m 20131026 kl 12.00          
395       Britt-Marie Andersson 1949       Björnstorps IF
563       Gullan Björnström 1949       Hemlingby LK
649       Lubov Pospeshina 1953       IFK Skövde FIK
                     
K65 4000m 20131026 kl 12.00          
450       Ing-Marie Persson 1945       IK Akele
5       Ulla Littenheim 1947       Uddevalla IS
51       Eva Widelund 1945       Iggesunds SK
564       Gunilla Juhback 1946       Hemlingby LK